Śląskie Trendy

Przed nami największe pokazy mody na Śląsku

Silesia City Center, największe centrum handlowe na Śląsku zapowiada wielogodzinny modowy maraton. W ciągu 3 dni (13-15 marca) odbędzie się tam ponad 60 pokazów wiosennych kolekcji. Na wybiegu będzie można zobaczyć zarówno popularne marki odzieżowe, jak również kolekcje najpopularniejszych obecnie polskich projektantek – Lidii Kality oraz Bizuu.  Imprezę poprowadzą Agnieszka Więdłocha, aktorka znana m.in. z serialu „Lekarze” oraz prezenter TVN – Olivier Janiak.

Najgorętsze polskie projektantki

Co będzie modne wiosną, a co odejdzie do lamusa?  Hitem będą szerokie pasy, a może szarości? Przekonamy się już w połowie marca. W Silesia City Center odbędzie się największa na Śląsku prezentacja wiosennych kolekcji światowych oraz krajowych marek. Tegoroczne wiosenne pokazy zostaną podzielone na dwie części.

13 marca w Silesii odbędzie się ekskluzywna prezentacja wybranych kolekcji podczas Silesia After Hours. Wstęp na nią możliwy będzie wyłącznie z zaproszeniami.  Podczas 3 godzinnego show, które odbędzie się po zamknięciu centrum handlowego, będzie można zobaczyć blisko 20 pokazów luksusowych marek odzieżowych m.in. Weekend by Max Mara, Coccinelle, Penny Black, Patrizia Pepe i Deni Cler, a także pokazy bielizny La Promesse.

Swoje najnowsze kolekcje pokażą także polskie projektantki – Lidia Kalita oraz Bizuu. Lidia Kalita to dziś jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek. W ubraniach jej projektu chodzą m.in. Joanna Krupa, Justyna Steczkowska, Jolanta Pieńkowska, Patrizia Kazadi, Margaret i Ewa Farna. Bizuu to z kolei modowy projekt sióstr Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak. Projektantki ubierają m.in. Katarzynę Zielińska, Dodę, Annę Muchę, Agnieszkę Szulim oraz… Sharon Stone.

Pokazy otwarte dla każdego
Dwa kolejne dni – 14 i 15 marca wypełnią otwarte dla każdego pokazy. Na wybiegu będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje m.in. Benettona, Pepe Jeans, Olimpia, Orsay, KappAhl oraz New Balance. W sumie zaprezentowane zostanie ponad 60 kolekcji i blisko 600 sylwetek. Modelki i modele zaprezentują się na specjalnym wybiegu, który stanie na Placu Tropikalnym w Silesii.

– Wiosenne pokazy to nie tylko okazja do tego, żeby zobaczyć najgorętsze trendy sezonu. Przez dwa dni będzie można skorzystać także z atrakcyjnych rabatów w sklepach. Te sięgną nawet 50 proc. na wybrane produkty. To doskonała okazja do tego, żeby uzupełnić szafę na wiosnę – mówi Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.

Podaruj sukienkę

Ale to nie koniec. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także charytatywna „AKCJA SOS – Podaruj Szczęśliwą Sukienkę”, organizowana  na całym świecie przez Dress For Success. Jej celem jest zbiórka ubrań, które pomogą znajdującym się w potrzebie kobietom w skompletowaniu odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną. Zbierane będą m.in. sukienki, bluzki, żakiety i kostiumy.

– Zgromadzone podczas akcji  rzeczy trafią bezpośrednio do kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale marzących o powrocie na rynek pracy i zdeterminowanych do zmian w swoim życiu. Taki strój ma im ułatwić nowy start i odpowiednie zaprezentowanie się w pracy, ma także dodać sił i motywacji do zmian – mówi Piotr Gajda.

Ubrania od 13 do 15 marca będzie można zostawić w salonie z bielizną damską DALIA w Silesia City Center. Dzięki podobnym akcjom organizowanym w całym kraju do dziś ponad 370 kobiet otrzymało profesjonalny strój do pracy, a ponad 260 otrzymało wsparcie na specjalnych warsztatach wzmacniających.

Śląskie Trendy objęły patronatem medialnym to wydarzenie.

promo

 

 

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl