Śląskie Trendy

Festiwal Kultury Słowiańskiej

To już trzecia edycja Festiwalu Kultury Słowiańskiej! 18 maja (w sobotę) przed Wami na scenie Leśniczówki wspaniali artyści i dwa dni pełne wspaniałej muzyki, opowieści i atmosfery. Przybywajcie!


*Morhana jest zespołem, który łączy melodyjność folku z brzmieniem instrumentów klasycznych na surowym fundamencie metalu. Inspiracją dla zespołu jest szeroko pojęty folklor – ten rodzimy, ale również kultura irlandzka, bretońska i skandynawska. W tekstach często pojawiają się bohaterowie mitów rodzimowierczych, bogowie skandynawskich sag, stwory z legend, transcendentalizm. Ta tematyka bywa czasem przełamywana utworami typu “drinking songs”, które są odskocznią dla poważnych tematów podejmowanych przez zespół. Mnogość inspiracji sprawia, że muzyka Morhany jest zróżnicowana.

*Halny – zespół powstał w 2015 roku w Opolu i od tamtej pory raczy nas swoim spojrzeniem na metal. Jest to organiczny, melodyjny black metal z interesującymi elementami folku. Zespół zaprezentuje materiał ze swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego „Zawrat”, który ukazał się 22 marca 2024.

*Pandrador – death metalowa rzeszowska formacja założona w 2015. Muzyka jaką wykonuje zespół to szybki, brutalny, techniczny death metal z tekstami oscylującymi wokół tematyki nordyckiej. *Jarun rozpoczął swoje istnienie w 2008. Początkowo wykonywał muzykę bardzo mocno zainspirowaną szeroko pojętym folkiem, z wykorzystaniem tradycyjnych, ludowych instrumentów. Dziś grupa z powodzeniem łączy folkowe wpływy i fascynację naturą z black metalowym chłodem, nie zapominając przy tym o technice i brutalności.

Gdzie jest Klub?

DPT Leśniczówka
al. Muzyków 1, Park śląski
41-500 Chorzów

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl