Śląskie Trendy

Muzyka od Środka – F.O.U.R.S. Collective

Zwycięzcy konkursu Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku 2014 oraz uczestnicy i półfinaliści VII edycji programu „Mam Talent”. Płyta „TREEZZ”, która ukazała się 8 marca 2014 roku zdobyła uznanie radiowych osobistości takich jak Piotr Metz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Antoni Krupa i inni.  ​ F.O.U.R.S. Collective już 14 marca w sali ToTu Bytomskiego Centrum Kultury. 

F.O.U.R.S. jest formacją muzyczną założoną w 2010 r z inicjatywy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ich muzyka to niebanalna mozaika brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. To nieustanny eksperyment łączenia ze sobą brzmień i gatunków trafiający w najczulsze zakamarki duszy każdego odbiorcy. Drum’n bass i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i brzmienia elektroniczne to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla przynoszą efekt w postaci „Treezz”. Każdy koncert to niepowtarzalne zderzenie indywidualnej energii muzyków, których radość wynikająca ze wspólnego tworzenia emanuje wokół wciągając odbiorców w muzyczne peregrynacje.

Ukoronowaniem wspólnego działania muzyków jest debiutancki album „Treezz” wydany w marcu 2014. Z tym materiałem zespół koncertuje jako F.O.U.R.S. Collective.

W skład zespołu wchodzą:

Zbigniew Szwajdych – trąbka

Stanisław Plewniak – saksofony/wokal

Michał Salamon – piano

Krzysztof Augustyn – kontrabas

Szymon Madej – perkusja

Muzyka od Środka to cykl koncertów organizowanych na becekowej scenie, która na tę szczególną muzyczną okoliczność staje się sceną kameralną, ba, klubową niemal. W ramach projektu występują znakomite zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne i wywodzące się z różnych krajów i tradycji muzycznych. Czy istnieje środek muzycznego świata? Środek muzyki? Kto wie? Może wszystkie różności, nurty, trendy mają jakiś wspólny rdzeń?

www.facebook.com/foursmusic

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl