Śląskie Trendy

TOP 5 NAJCIEKAWSZYCH RESTAURACJI NA ŚLĄSKU

Czystą przyjemnością jest odkrywanie Śląska od kuchni! Poziom lokalnych restauracji, jakość serwowanych dań oraz klimat kulinarnych miejsc stały się w ciągu kilku ostatnich lat wizytówką Silesii. Wybraliśmy dla Was 5 najciekawszych śląskich restauracji, które naszym zdaniem są pozycją obowiązkową dla każdego pasjonata dobrego jedzenia!

 

 

 Odwiedzaj śląskie restauracje częściej i płać mniej!

Odbierz darmową 45-dniową zniżkę OpenCard z rabatem -50% do 70 restauracji! >>

1LOGO DONE

 

 1. Pod Drewnianym Bocianem

drewniany bocian

 

Katowicka restauracja otwarta pod szyldem tytułowego bociana wyznaje zasadę, że diabeł tkwi w szczegółach i serwuje rewelacyjne dania wyłącznie ze składników najwyższej jakości. Menu jest bardzo oryginalne, a klienci mogą sugerować jakie dania byłyby strzałem w dziesiątkę. Furorę od niedawna robi sezonowy chłodnik, który pomaga radzić sobie z upałem. Wystrój jest stonowany, przytulny i tworzy miłą atmosferę na spotkanie z przyjaciółmi lub po prostu udany, relaksujący posiłek.

Zarezerwuj stolik już dziś. OpenCard gwarantuje 30% zniżki na cały rachunek.

ul. Gliwicka 49, Katowice

Darmową zniżkę pobierz tutaj >>

 

2. L’Avion

L`Avion

 

Na Lotnisku w Gliwicach znajdziecie restaurację z niesamowitym, oryginalnym wnętrzem oraz z nowatorskim podejściem do tradycyjnej kuchni śląskiej. Dodatkowo kulinarne podróże ze smakiem i karta sezonowa pozwoli na spróbowanie dań z najdalszych miejsc świata. Najwyższa jakość produktów i wykonania potraw to podstawa kuchni L’Avion. Klimatyczny wystrój i wyjątkowo dobrze przygotowany ogródek to kolejne plusy przemawiające za wyborem właśnie tego miejsca na najbliższy posiłek poza domem.

Zarezerwuj stolik już dziś. OpenCard gwarantuje 30% zniżki na cały rachunek.

Lotnisko, Gliwice

Darmową zniżkę pobierz tutaj >>

 

 3. Warsztaty Smaku

warsztaty

 

Tyskie Warsztaty Smaku chcą przede wszystkim zaskakiwać. Dlatego menu zawiera, obok dobrze znanych i lubianych dań, regularnie pojawiające się nowości i modyfikacje. Z karty można zamawiać w ciemno, a kuchnia nie ma granic, więc zależnie od pory roku, dostępności produktów oraz inwencji Szefa Kuchni, proponują przeróżne potrawy z każdej strony świata. Lokal wkomponowany został w industrialne wnętrza starych warsztatów szkoleniowych. Tym samym klimatem oraz charakterem nawiązuje do typowych dla okolicy fabryk. Dodatkowo ściany zdobią dzieła lokalnych twórców, co pozwala spojrzeć na Górny Śląsk w najróżniejszych odsłonach.

Zarezerwuj stolik już dziś. OpenCard gwarantuje 50% zniżki na dania z karty.

Wejchertów 20, Tychy

Darmową zniżkę pobierz tutaj >>

 

 4. U Babuni

u babuni1

 

Restauracja U Babuni w Katowicach to przede wszystkim swojskość i wyraźna domowa atmosfera z akompaniamentem delikatnej muzyki. Wystrój jest niesamowicie klimatyczny, wchodząc tutaj, wkraczamy w zupełnie inne czasy, w młodość naszych babć. Menu jest bogate w przeróżne potrawy kuchni polskiej, przyrządzane świeżo według tradycyjnych receptur. Jest to uniwersalne miejsce, w którym każdy może poczuć domową atmosferę i zjeść coś, co akurat trafi w jego gust. Restauracja jest jedną z najlepiej ocenianych kulinarnych miejsc w OpenCard. Tym bardziej warto odwiedzić to miejsce!

OpenCard gwarantuje 50% zniżki na dania z karty, nawet bez rezerwacji.

ul. Kilińskiego 16, Katowice

Darmową zniżkę pobierz tutaj >>

 

 5. El Mexicano

 el mexicana

El Mexicano w Katowicach to lokal, który zaciekawił nas swoim logotypem. Znajduje się w samym centrum miasta. Wyróżnia się kolorowym, ale ciągle miłym dla oka wystrojem z nastrojowym oświetleniem. Stoliki na zewnątrz również są bardzo zachęcające. Jeśli szukasz miejsca z oryginalną kuchnią, które będzie różniło się od innych w okolicy, zdecydowanie wybierz El Mexicano. Meksykańskie dania wykonywane z najwyższej jakości oryginalnych składników to podstawa w tej restauracji. Idealne miejsce na biznes lunch, romantyczną randkę czy miłe spotkanie w gronie znajomych.

OpenCard gwarantuje 50% zniżki na dania z karty, nawet bez rezerwacji.

ul. Mariacka 18a, Katowice

Darmową zniżkę pobierz tutaj >>

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl