Śląskie Trendy

Takie sobie bajeczki w Teatrze Gry i Ludzie

W niedzielę 27 kwietnia o godz. 16, zapraszamy do Teatru Gry i Ludzie na spektakl pt. „Takie sobie bajeczki”. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na spektakl. Aby wziąć udział w losowaniu, należy do 24 kwietnia na adres konkurs@slaskietrendy.pl wysłać odpowiedź na pytanie: jakie zwierzę uznawane jest za najmądrzejsze?

 Troje poszukiwaczy skarbów znajduje na pustyni tajemniczą księgę. Otwierając jej stronnice ożywiają kolejne bajki. Pierwsza z nich opowiada, jak lampart dostał plam na skórze. W bajce tej wykorzystano techniki marionetkowe i etniczną muzykę afrykańską. Opowiada o tym, jak poszczególne zwierzęta dostały swoich kolorów.

„Jak nosorożec nabawił się swojej skóry” opowiada o tym, jak złośliwy i źle wychowany nosorożec został ukarany przez sprytnego Persa, skutkiem czego po dziś dzień ma on pomarszczoną skórę.

„Słoniątko” to pogodna historyjka o tym, że ciekawość popłaca oraz skąd i po co słoniowi długi nos. W tej bajce wykorzystano lalki mimiczne. Po przeczytaniu wszystkich bajek poszukiwacze dochodzą do wniosku, że książka jest najcenniejszym skarbem, jaki mogli znaleźć i postanawiają zakończyć wyprawę.

Reżyseria: Michał Tramer

Scenografia: dekoracje – Andrzej Goryczka, lalki – Elżbieta Żelezik, Michał Tramer

Występują: Magda Tramer, Szymon Strużek, Michał Tramer

Realizacja światła i dźwięku: Piotr Sadlik

 

Czas trwania: około 55 minut

Bilet normalny – 14 złotych

Bilet rodzinny (3+1 gratis) – 42 złote

Rezerwacji można dokonywać poprzez:

e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl
tel. komórkowy: 501 395 069 – codziennie (również SMS)
tel. stacjonarny: (32) 354 27 35 – w dniu spektaklu od godziny 12

www.gryiludzie.pl

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750