Śląskie Trendy

Letz-Zep „prawie jak” Led Zeppelin w DMiT

25 kwietnia w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbędzie się koncert zespołu Letz Zep, jednego z najlepszych naśladowców kultowego Led Zeppelin.

Wiele jest grup muzycznych, które gorliwie naśladują dawne gwiazdy, ale tylko nielicznym udaje się, osiągnąć muzyczny poziom dawnych legend, nadać ich muzyce nowe impulsy. Brytyjskie LETZ-ZEP należą do tej zanikającej mniejszości, która łączy oryginalność z autentycznością. Sami Led Zeppelin chylą głowy przed swoimi naśladowcami i zapraszają ich na oficjalne eventy z fanami, chyba że, Billy Kulke, Andy Gray & Co. grają gdzieś w świecie, czy to w wyprzedanej paryskiej OLYMPII, madryckiej HEINEKEN ARENA, na festiwalu w Meksyku czy w Wenezueli. Grupa już od dawna stała się takim samym globalnym fenomenem jak jej pierwowzór. Ich wytwórnia fonograficzna nazywa LETZ-ZEP najlepszą grupą w duchu Page & Plant, takie media jak Rolling Stone, Classic Rock czy francuskie Le Figaro poświęcają im wielostronicowe dodatki specjalne, a BBC emituje fragmenty ich show.

LETZ-ZEP wyczerpuje cały katalog Led Zeppelin i stale rozszerza swój repertuar o innych klasyków, nie ograniczając się do popularnych hitów. Ich występy odzwierciedlają zatem, całość twórczą ikon rocka i zachwycają zarówno nowicjuszy jak weteranów sceny. LETZ ZEP nie dostarcza rozrywki nostalgicznej, lecz tworzy rewoltę muzyczną przeciwstawiającą się zębowi czasu, stanowi LETZ-ZEP wyruszają ponownie w trasę, by zachwycać Europę Kontynentalną ponad dwugodzinnymi koncertami, oraz by stworzyć możliwość wysłuchania znanej muzyki na nowo.
Grupa odwiedzi Polskę w kwietniu 2014
The Band

BILLY KULKE – VOCALS
ANDY GREY – GUITAR
STEVE TURNER – BASS/KEYBOARD
BENJY REID – DRUMS

Oficjalna strona grupy LETZ-ZEP
www.letzzep.com

support’em grupy będzie niemiecki zespół HELLA DONNA

HELLA DONNA – To projekt oferujący potężną mieszankę nurtu porywająch popowych piosenek , utworów rocka z electro , house i elementów R & B, jak również soulowe ballady , wszystkie utwory śpiewane w języku angielskim .

Zespół 2012 nagrał swój trzeci album ” Groove On ” . Ich najnowszy singiel ” Not The Cure ” , został wyprodukowany we współpracy ze zdobywcą nagrody Grammy Philip ’em Larsen’em (który współpracował z Lady Gaga i Katy Perry ) , wraz z teledyskiem . Hella Donna zdobyła także nagrody dla najlepszego producenta ” Groove On” za 2012 German Rock i Pop Awards. Grupa była również nominowana 2012 do LSFM Newcomer Award w 2012 i 2013 Hollywood Music w Media Awards i Bubble Award Beat Dude Magazine , gdzie zdobył tytuł najlepszego zespołu debiutanckiego 2012 roku.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl