Śląskie Trendy

MAJSTERSZTUK – dla wszystkich, którzy tworzą

„Chcieliśmy połączyć sztukę i nowe technologie, twórczość i majsterkowanie, chcieliśmy połączyć to co przynależy do inżynierów i to czym kierują się artyści. Wymyśliliśmy „MAJSTERSZTUK”. Zapraszamy Was do współtworzenia tego przedsięwzięcia i do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu” – piszą na swojej stronie pomysłodawcy tego niezwykłego projektu.

Pierwsze spotkanie dotyczące Majstersztuka odbędzie się 3 lutego w Filii GCOP COK, ul. Studzienna 6, Gliwice, godz. 18:00 – 20:00.

Do projektu zapraszamy wszystkich którzy tworzą lub konstruują bądź mają w planach zacząć. W projekcie budujemy 4 grupy robocze/tematyczne, do których możecie się przyłączać.
Zaplanowaliśmy bloki tematyczne Blok Muzyczny, Blok rapid prototyping, Blok wizualny oraz Blok kinetyczny.W grupach roboczych powstawać będą instalacje dźwiękowe i wizualne oraz rzeźby kinetyczne (ruchome maszyny stanowiące efekt połączenia myśli inżynieryjnej i umiejętności abstrakcyjnego myślenia) a także nowoczesne narzędzia.
Projekt „Majstersztuk” potrwa od wiosny do jesieni i zakończy się festiwalem – będzie to druga edycja festiwalu Making Up. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego odpowiemy na wszystkie pytania.

Krótki opis bloków:
Blok muzyczny: tworzenie muzyki z użyciem mikrokomputerów i przetworników piezoelektrycznych.
Blok rapid: budowa i programowanie narzędzi do wytwarzania fizycznych modeli na podstawie wirtualnych projektów.
Blok kinetyczny: projektowanie, budowa rzeźb kinetycznych i instalacji artystycznych.
Blok wizualizacji: wykorzystanie efektów świetlnych i technicznych do wizualizacji.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl