Śląskie Trendy

Piotr Grządziel – Antropolog w podróży – wystawa fotograficzna

4 grudnia (w czwartek) o godz. 18.00 w CK Chwałowice odbędzie się prelekcja i wernisaż wystawy fotografii Piotra Grządziela, zatytułowany „Antropolog w podróży”.

Piotr Adam Grządziel to wciąż dobrze się zapowiadający antropolog. Jego teksty były z sukcesem odrzucane przez wiele redakcji. Nie udało mu się również być gościem jakichkolwiek śniadaniowych telewizji. Jednak gdzieś tam jeździ i coś tam robi. Członek Stowarzyszenia Międzykulturowego MALOKA www.maloka.org.pl. O swoich fascynacjach, ale także i lękach będzie opowiadał w Domu Kultury Chwałowice w barbórkowy wieczór. Sam o sobie mówi tak: „Z mojego dyplomu wynika, że studiowałem etnologię, czyli ludoznawstwo. Wolę mówić o sobie, że jestem antropologiem. Kim jest antropolog? Najprościej powiedzieć, że to ktoś zajmujący się antropologią. I tu zaczynają się schody. Jeszcze można się zgodzić na pierwsze zdanie hasła pochodzącego z nieomylnej Wikipedii: antropologia – interdyscyplinarna dziedzina nauki na pograniczu nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. Do tego, co napisano dalej zawsze ktoś będzie miał wątpliwości. Ja staram się zajmować człowiekiem, tropić te same kody zachowań w różnych przestrzeniach i czasach. Potwierdzać, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Opowiem o swoich podróżach do Afryki, na Bałkany, Podlasie, Kaukaz i Podkarpacie, o fascynacjach, obawach i lękach. To bardzo różne miejsca, ale wszystkie opowiadają tę samą historię.” Prawdziwe oblicze Piotra Grządziela na jego blogu: www.islandunguja.blogspot.com.

Wernisaż odbędzie się w ramach PODRÓŻYW NIEZNANE cyklu spotkań podróżniczych organizowanych przez Stowarzyszenie Podróżnicze Enjoy Life www.facebook.com/stowarzyszenieenjoylife i Dom Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl.

 

 

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl