Śląskie Trendy

Otwarte Oczy i uszy na dachu Supersamu

Dwa tria: SZKLANE OCZY oraz THE CORNWALL zobaczą i usłyszą goście SUPERSAMU w najbliższą sobotę (24 sierpnia, od godz. 19:00). Będzie to już dziewiąta odsłona koncertowa w ramach wakacyjnego projektu SUPER SUMMER, którego miejscem jest dach katowickiego domu handlowego.


Cykl letnich koncertów katowicki SUPERSAM realizuje we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu, są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Szklane Oczy to trzy dziewczyny, grające rocka inspirowanego polskim punkiem i poezją romantyczną. To wokal z gitarą, bas i perkusja. Pochodzą z Katowic i Chorzowa. Od dwóch lat komponują, piszą,
nagrywają piosenki i dużo koncertują. Obecnie pracują nad debiutancką płytą.

Muzyka zespołu The Cornwall skutecznie wymyka się wszelkim próbom zamknięcia w ramach jakiegokolwiek gatunku. Chyba, że osobnym gatunkiem są melodie lecące w głowach tego pozornie niekompatybilnego trio – zakochanego w jazzie i dream popie Konrada (wokal, klawisz), zasłuchanego w mocnego rocka z dawnych dni – Jeremiasza (bas), czy uwielbiającego funk i big band Bartka (perkusja). Tajemnicą pozostanie, jak ta różnorodność mogła zostać poddana fuzji i w rezultacie utworzyć niezwykle barwną dźwiękowo i lirycznie, silnie uzależniającą substancję myśli alternatywnej, jaką jest The Cornwall.

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Oprócz koncertów, dach Supersamu jest także miejscem filmowych projekcji. W ramach „kina pod gwiazdami” ostatni wakacyjny seans odbędzie się w środę, 21 sierpnia o godz. 20:30. Widzowie zobaczą film Atomic Blonde (2017). Jego fabuła umiejscowiona jest w Berlinie, w czasach Zimnej Wojny. Brytyjska agentka zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów. W razie niepogody seans zostanie przeniesiony do wnętrza obiektu.

Udział we wszystkich atrakcjach organizowanych w strefie Super Summer jest bezpłatny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl