Śląskie Trendy

Próba Materii – wystawa fotograficzna grupy „Aczkolwiek”

„Próba materii” to wystawa fotografii Grupy Fotograficznej „Aczkolwiek” z MDK Gliwice z okazji 10 lecia istnienia grupy.„Próba materii” to poszukiwanie fotograficznej odpowiedzi na pytanie czym jest forma, kształt i w jaki sposób otaczająca nas materia rzeczywistości wchodzi w reakcje z procesem świadomości wzrokowej człowieka. Wernisaż oraz prelekcja wprowadzająca odbędzie się 15 września 2017 o godz. 17:00. Wystawa trwać będzie do 29 września 2017.

„Każda istota ludzka uczy się wyszukiwać w labiryncie świateł, cieni i ruchów te wzorce, które symbolizują rzeczy odgrywające istotną rolę w jej społecznym życiu” John Zachary Young.
22 września 2017 Warsztaty Fotografii wraz z oprowadzeniem wystawy:godz. ( do ustalenia tel. )

Grupa fotograficzna Aczkolwiek powstała w 2007 roku w ramach działań edukacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Od samego początku przyświecał nam cel stworzenia dla młodzieży miejsca twórczego, podejmującego polemikę z tworzywem fotografii artystycznej. Stworzenia otwartego środowiska dla osób zaczynających przygodę ze światem obrazu fotograficznego jak i dla osób traktujących fotografię poważnie, poszukujących w fotografii własnego środka wyrazu artystycznego. Grupa „Aczkolwiek” w działaniach edukacyjnych koncentruje się na szeroko pojętej fotografii kreatywnej, fotografii portretowej, dokumentalnej i reportażowej jak i na zagadnieniach związanych z historią fotografii, estetyką, sztuką czy socjologią. Do dyspozycji uczestników jest studio fotograficzne wraz z wyposażeniem oraz ciemnia fotograficzna dla fotografujących technikami klasycznymi.
Absolwenci grupy „Aczkolwiek” kontynuują swoją edukację na uczelniach w Polsce i za granicą m.in. Instytut Twórczej Fotografii w Opavie, Akademia Sztuk Pięknych.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego pedagoga Sebastiana Michałuszka – założyciela i pomysłodawcy grupy „Aczkolwiek” od roku 2007 do chwili obecnej.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl