Śląskie Trendy

Zwierzęca przygoda A’Mateusza – bajka-pomagajka

Na 13 maja godz. 12:00 kolektyw teatralny Lufcik na korbkę przygotował kolejną premierę – tym razem będzie to bajka pedagogiczna „Zwierzęca przygoda A’Mateusza” (reż. Agnieszka Batóg). Spektakl, w którym grają Katarzyna Anna Pawłowicz oraz Olaf Józefoski został stworzony w oparciu o doświadczenia dyplomowanych pedagogów i terapeutów zajęciowych. Spotkanie z A’Mateuszem i jego zwierzakami jest taką bajką-pomagajką.

Bajki to utwory najbliższe naszym maluchom, powinny im towarzyszyć niemalże od pierwszych chwil życia, bo to właśnie one pomagają odbyć podróż do innego, kolorowego świata. Pomagają także zrozumieć sytuacje trudne, a także je oswoić. Bajkoterapia jest metodą, która może być stosowana nie tylko przez profesjonalistów, ale również przez rodziców i opiekunów. Bajki nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale dają także dorosłym wiedzę o uczuciach oraz emocjach dziecka. Podpowiadają w jaki sposób komunikować się z dzieckiem i wczuć się w jego sytuację.

„Zwierzęca przygoda A’Mateusza” to ciekawa kukiełkowo-muzyczna historia z morałem przygotowana dla widzów od 3 do 9 lat oraz ich opiekunów, w której świat widziany jest z dziecięcej perspektywy. Wprowadzone do bajki postaci przyjaznych zwierzaków pomagają bohaterowi poradzić sobie z lękami małego człowieka, zyskać wiarę w siebie i swoje możliwości, zrozumieć dlaczego każdy z nas jest inny i każdy wyjątkowy. Obecność na spektaklu może być doskonałą okazją do rozmów z dzieckiem o tym, co sprawia mu trudność również w kontaktach z rówieśnikami.

Spektakl przygotowano przy wsparciu zaprzyjaźnionego Centrum Organizacji Pozarządowych – Katowice

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty teatralne. Zajęcia poprowadzą znani dzieciom aktorzy, zapewniając indywidualne podejście do talentu każdego uczestnika. Dziewczynki i chłopcy poznają sztukę aktorską podczas zabawy. Potrenujemy technikę oddechu, dykcje, świadomość ciała, improwizacje i grę aktorską. Warsztaty rozwijają u dzieci asertywność oraz wyobraźnie.

Scena Forum,
1 piętro, ul. Lipowa 1 Gliwice
WSTĘP WOLNY

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl