Śląskie Trendy

Zostań przemysłowym magnatem! – gra miejska

Chcesz przenieść się w czasie, wcielić w rolę dawnych przemysłowców i obracać industrialnymi nieruchomościami? Weź udział w Pierwszym Turnieju gry w „Przemysłowego Magnata”. Rozgrywki już 20 stycznia o godz. 12.00 w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, ul. Polaka 1.

„Przemysłowy Magnat” to ekonomiczna gra planszowa – oparta na znanych od dziesiątek lat zasadach. Wyróżnia się kontekstem lokalnym i rewelacyjną oprawą graficzną. „Magnat” pozwala przenieść się w czasy, w których zaczęło bić przemysłowe serce Polski. Poruszając się po planszy i obracając industrialnymi nieruchomościami wchodzimy w rolę dawnych przemysłowców – twórców i uczestników gospodarczej prosperity ziem tworzących dziś województwo śląskie. A przy okazji poznajemy przemysłowe dziedzictwo tego regionu oraz Szlak Zabytków Techniki prezentujący najważniejsze i najciekawsze pod względem walorów turystycznych, historycznych i architektonicznych obiekty przemysłowe województwa śląskiego.
Szczegółowe zasady rozgrywki i klimat industrialnego Śląska będzie można poznać już w najbliższy piątek, 20 stycznia 2017. Do udziału w Turnieju zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół. Na najlepszych graczy czekają atrakcyjne nagrody! Osoby chętne do udziału w Turnieju prosimy o wcześniejsze zapisy (do 19 stycznia). Można rejestrować się telefonicznie 32/24523888 lub mailowo biuro@mpsl.pl
Pierwszy Turniej gry w „Przemysłowego Magnata” organizowany jest przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach we współpracy z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750