Śląskie Trendy

Zobacz 11-metrowego Titanica z klocków LEGO

Największa w Polsce „Wystawa Budowli z Klocków LEGO” już wkrótce pojawi się w Gliwicach. Od 6 września do 19 października w Europie Centralnej, na powierzchni ponad 1.000 metrów kwadratowych, będzie można oglądać niezwykłe budowle złożone z wielu milionów klocków, w tym po raz pierwszy, 11-metrowego Titanica zbudowanego z ponad pół miliona elementów LEGO.

Ekspozycja przedstawia całe makiety i pojedyncze budowle o niespotykanej na co dzień skali. – W domowych warunkach stworzenie tego rodzaju projektu byłoby niemożliwe – mówi Rafał Szymański z Wystawa Klocków Sp. z o.o. – Pokaz na Śląsku będzie największą tego typu ekspozycją, jaką kiedykolwiek udało się stworzyć w Polsce. W jednym miejscu zgromadzimy blisko 80 makiet, które niemal idealnie odwzorowują rzeczywiste obiekty.

W Gliwicach powstaną konstrukcje sięgające kilku metrów wysokości, składające się ze kilkuset tysięcy elementów, dzięki którym dzieci i dorośli będą mogli przenieść się w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie. Organizatorzy cały czas tworzą nowe, wyjątkowe modele, dlatego na wystawie nie zabraknie nowości. Prawdziwym hitem ekspozycji będzie rekonstrukcja Titanica, największa w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych budowli z klocków na świecie, zaprezentowana w skali 1:25. Budowa wysokiego na 3 metry i szerokiego na 11 metrów statku, pochłonęła ponad 500 000 klocków. Nie zabraknie również makiety Lego City o wielkości 25 m2 z częścią mieszkalną i lotniskiem oraz wielu autorskich projektów. Wśród eksponatów znajdują się także różne, znane na świecie budowle (Opera w Sydney, Wieża Eiffla, Statua Wolności), czy miejsca oraz sceny z bajek i filmów. Ciekawym uzupełnieniem całości będą interaktywne elementy wystawy, wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy, pozwalające na własnoręczne uruchamianie eksponatów oraz specjalnie zaprogramowane roboty, reagujące na ruch.

Ekspozycja została przygotowana z myślą o całych rodzinach. Z założenia ma nie tylko bawić, ale także uczyć, ponieważ dzieci mogą dzięki niej poszerzać swoją wiedzę na temat historii, architektury i geografii. Wstęp na pokaz jest płatny. Ekspozycję można podziwiać od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-14:00 (cena 9 zł), między godz. 14:00 a 20:00 (cena 12 zł) oraz od 20:00 do 21:00 (cena 8 zł). W soboty i niedziele bilet kosztuje 12 zł od osoby. Istnieje możliwość nabycia rodzinnej wejściówki, dla czterech osób (maksymalnie 2 osoby dorosłe) oraz biletów dla grup zorganizowanych (szkoły, przedszkola, inne). Koszt w obu przypadkach wynosi 9 zł od osoby.

Więcej informacji o wystawie: www.wystawaklockow.pl i na www.europacentralna.eu Na stronie Europy Centralnej będzie też można uzyskać informacje na temat możliwości otrzymania bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie.

banner

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl