Śląskie Trendy

Znowu pohałasują

Zapraszamy na drugą edycję wydarzenia Hałas Miasta, która odbędzie się 26 kwietnia o godz. 19 w Klubie Studenckim Spirala w gliwickim CKS Mrowisko (ul. Pszczyńska 85). Tak jak w roku ubiegłym gwarantujemy dużo dobrej i różnorodnej muzyki. Na scenie gliwickiej Spirali zagrają kapele z Gliwic i okolic. Naszym celem oprócz dobrze zorganizowanego wydarzenia, świetnej zabawy oraz promocji lokalnej kultury i sztuki jest pomoc Ani Urban, a także integracja społeczności gliwickiej.

Hałas Miasta to muzyczny puls Gliwic. Wsłuchaj się w tętno miasta i dopasuj do niego swój puls!

Zagrają:
– 8 lat w Tybecie
– Fifidroki
– Dzioło
– Wiewiórka na drzewie
– NOX

Cel: zbieramy środki potrzebne na zakup ortez i gorsetu dla sześcioletniej Ani Urban z Gliwic

Ania Urban:

Ania urodziła się 24.04.2008 z przepukliną oponowo – rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari. Obecnie ma 6 lat, jest wesołym i uśmiechniętym przedszkolakiem. W swoim życiu przeszła 7 operacji, zarówno w Polsce jak i Niemczech (całkowity koszt operacji oraz dotychczasowe zaopatrzenie ortopedyczne zostały sfinansowane z środków prywatnych i był to koszt ok. 60.000 euro). Operacje te umożliwiły w miarę normalne funkcjonowanie Ani. Aby utrzymać ją w tym stanie potrzebne są ortezy, które umożliwiałyby poruszanie się. Dzięki nim możliwe będzie pionizowanie, co jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania i rozwoju organów wewnętrznych (serce, nerki, układ pokarmowy, kręgosłup) oraz wzmocnienia układu kostnego przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia osteoporozy (łamliwość kości). Korzystanie z tych ortez umożliwi jej lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu, co wpłynie także pozytywnie na rozwój psychiczny Ani. Będzie to następny, poważny krok w kierunku usamodzielnienia. Niestety tego typu ortezy trzeba zmieniać raz na rok lub w najlepszym wypadku co półtora roku, a ich koszt to ok. 80.000 zł.

Oprócz tego Ania nosi gorset, który trzeba zmieniać wraz z jej wzrostem, przypada to mniej więcej raz na półtora roku i jest to koszt ok 20.000 zł. Codzienna rehabilitacja to koszt ok. 1500 zł miesięcznie.

Bilety:
Przedsprzedaż: 15 zł
Dzień koncertu: 20 zł

Organizator:
Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
www.calanaprzod.org
facebook.com/calanaprzod

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl