Śląskie Trendy

Złowią reklamy i stworzą ich mapę

Reklama może mieć kreatywne oblicze, ale…
Reklama dźwignią handlu! Tak, to prawda, ale gdy jej za dużo, to nam się „dźwiga”. Dlatego coraz częściej w miastach pojawiają się inicjatywy piętnujące „upstrzenie” budynków nadmiarem banerów i szyldów. Niedawno podobna akcja odbyła się w Gliwicach. 7 czerwca Katowicki Oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje happening pod hasłem „Łowcy reklam”. Z kolei 12 czerwca rozpocznie się druga edycja reklamAKCJI, która ma na celu wyeliminowanie jak największej ilości nielegalnych reklam z przestrzeni Katowic.
Ile reklam jest w centrum Katowic? Jakiego rodzaju są to reklamy? Gdzie jest ich najwięcej? Jeśli chcesz zdobyć odpowiedzi na te pytania masz okazję pomóc nam w ich uzyskaniu. Możesz zostać Łowcą Reklam!Aby zostać Łowcą wystarczy:
1. ubrać wygodne buty i spotkać się z nami w sobotę o 11:00
2. przynieść ze sobą Broń Łowcy- aparat lub komórkę- którą będziesz polował na reklamy- robił im zdjęcia
3. Dostaniesz od nas Ekwipunek Łowcy- m.in. mapę, gdzie powinieneś szukać reklam
4. Wrócić do Kwatery Głównej z łupemA teraz trochę poważniej. Tworzymy mapę reklam w Katowicach i potrzebujemy Waszej pomocy w zgromadzeniu danych, które zostaną przedstawione na mapie. Naszym wspólnym zadaniem będzie zrobienie zdjęć reklamom pod danym adresem i określenie ich rodzaju (pokażemy jak to zrobić). Dzięki Wam dowiemy się ile i jakiego typu nośników jest na ulicach i budynkach w centrum Katowic, a zdobyte w ten sposób dane oraz zdjęcia zostaną umieszczone na interaktywnej mapie. Mamy nadzieję, że wspólnie wybierzemy się na polowanie! 🙂
Strona facebookowa wydarzenia: www.facebook.com/events/635271089891918/
łowcy reklam

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl