Śląskie Trendy

Zlot Pojazdów Minionej Epoki

Już w sobotę 2 września uczestnicy Zlotu Pojazdów Minionej Epoki odwiedzą Gliwice. Na parkingu Europy Centralnej przekonamy się m.in., które z niemal 80 historycznych aut najbardziej spodoba się naszym mieszkańcom.

– Zlot Pojazdów Minionej Epoki to cykliczna impreza, w ramach której chcemy zarazić pasją do pojazdów sprzed lat mieszkańców naszego regionu – mówi organizator Tomasz Krzyżowski. – Z jednej strony to okazja dla właścicieli do udziału w rozmaitych konkurencjach i zaprezentowania swoich perełek szerszemu gronu widzów, z drugiej dla oglądających, w bardzo różnym wieku, to możliwość obcowania  na żywo z unikatowymi samochodami, których na co dzień nie zobaczymy na naszych ulicach. W najbliższą sobotę, na parkingu przy wejściu A do Europy Centralnej, w godz. od 14:00 do 16:00 zaprezentuje się ponad 80 aut. Wśród nich będą Wartburgi, Syreny, Polonezy, Duże i Małe Fiaty. Nie zabraknie także motocykli m.in. legendarnych Os i Jaw.

Już kolejny raz zabytkowe pojazdy zaprezentują się w Europie Centralnej. – Ta cykliczna akcja to prezent dla wszystkich odwiedzających nasze centrum – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Stanowi także doskonały sposób na wspólne, pełne ciekawych historii, spędzenie pierwszego wrześniowego weekendu. Na naszym parkingu pojawią się m.in. Simka 8 z 1938 roku czy wiele amerykańskich modeli. Uczestnicy rajdu, jak zawsze, chętnie opowiedzą o swoich niezwykłych krążownikach szos. Na dodatek, z myślą o zwiedzających przygotowano specjalny konkurs na najładniejszy pojazd Zlotu. Wśród głosujących poznamy szczęśliwca, który otrzyma od kartę na zakupy do Europy Centralnej.

Pierwszy weekend września to także ostatnia chwila na przygotowania do pierwszego dzwonka, który w szkołach zabrzmi już 4 września. Podczas nadchodzącego weekendu w Europie Centralnej można skorzystać z wielu ciekawych ofert, dzięki którym zaoszczędzimy na szkolnych wydatkach. Na Pszczyńskiej 315 w Gliwicach taniej kupimy nie tylko artykuły papiernicze czy plecaki. W dobrej cenie będzie można wybrać obuwie, sprzęt i akcesoria sportowe, elektronikę czy odzież. Słowem – wszystko, co przydatne do szkoły. Więcej informacji na temat zlotu i zakupów do szkoły można znaleźć na www.europacentralna.eu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750