Śląskie Trendy

Zjawiskowy Śląsk z lotu ptaka

Wojciech Radwański pokazuje Śląsk z nieznanej perspektywy. Jego zdjęcia wykonane dronem robią furorę w internecie i zdobywają prestiżowe nagrody. Od 1 kwietnia będzie można je zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Wojciech Radwański, w mediach społecznościowych znany jako Ra2nski, jest studentem z Piekar Śląskich. Fotografią zajmuje się od 2009 roku. Od dwóch lat za pomocą aparatu umieszczonego w dronie obrazuje zmiany zachodzące na Śląsku, nowoczesną architekturę, ale również industrialną część regionu. Zdjęcia zazwyczaj wykonuje o świcie lub przed zachodem słońca – to sprawia, że cechują je oryginalne kolory i kadry. –Kiedy dron wzbija się w powietrze, nagle okazuje się, że uwidaczniają

się zaskakujące elementy, których normalnie nie widać z perspektywy ziemi. Za pomocą wystawy „Oblicza Śląska” chciałbym oczarować klientów Agory Bytom ich regionem. Pokazać im, że jest niepowtarzalny, a przemysł może być fotogeniczny i kolorowy – mówi Wojciech Radwański. Fotografie Wojciecha Radwańskiego podbijają internet. W mediach społecznościowych śledzi je blisko 19 tysięcy osób. Doceniają je również eksperci – młody fotograf zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Ustrońskie piramidy, a także wyróżnienie w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej oraz Warsaw Insta Festival. Po zdjęcia Ra2nskiego chętnie sięgają również lokalne i ogólnopolskie media.

Galeria na Poziomie w Agorze Bytom regularnie organizuje bezpłatne wystawy. W styczniu można było ogląda tu zdjęcia Łukasza Kowalskiego – jednego z najbardziej cenionych fotografów branży jeździeckiej w Polsce. W lutym w centrum uwagi znajdowało się 20 niezwykłych grafik komputerowych autorstwa uczniów z bytomskiego „Elektronika”. Z kolei w marcu klienci galerii handlowej zobaczyli zdjęcia Grupy Fotograficznej Karbon na wystawie „Industrialny Bytom”.

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino, i sala widowiskowa. Tylko w ostatnim czasie swoje salony otworzyły tutaj: Cukiernia Adorato, X-Zone, Yes, Pako Lorente, Top Shop, Out.Let, Jankes, Pierogarnia, Mr Rolls, a także cztery stoiska – Teletorium, Golden Rose, eSmokingWorld i Ormilla. To nie koniec nowości – zarządca zapowiada kolejne otwarcia. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

„Oblicza Śląska”

1-30 kwietnia 2017 r.

Agora BytomGaleria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny – zapraszamy!

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl