Śląskie Trendy

Zaręczyny przedpremierowo na zakończenie sezonu

Na zakończenie sezonu, w zabrzańskim Teatrze Nowym wystawiony zostanie komediowy spektakl „Zaręczyny”. Będzie go można obejrzeć w sobotę i w niedzielę (20 i 21 czerwca) o godz. 20.00.

„Zaręczyny” Wojciecha Tomczyka to błyskotliwy i jednocześnie bardzo wnikliwy grupowy portret współczesnych Polaków. Akcja spektaklu, zawierającego wątki komediowe, rozgrywa się wokół ważkiej rodzinnej uroczystości. Dwoje młodych bohaterów – Maria i Kajetan – organizuje oficjalne zaręczyny z udziałem przyszłych teściów. Obie rodziny nie miały szansy dotąd się spotkać, zaręczyny są więc doskonałą okazją do wzajemnej prezentacji, a także omówienia planów weselnych i małżeńskich. Ważne jest nie tylko to, by wszyscy zgromadzeni dali poznać się od jak najlepszej strony, ale by spotkanie miało odpowiednio uroczysty charakter – zapada przecież najważniejsza decyzja w życiu młodych ludzi, która zaważy nie tylko na ich przyszłym losie, ale i wszystkich innych związanych z nimi osób. Uczestnicy zdarzenia przygotowują się skrupulatnie, by wypaść jak najkorzystniej. A co z tego wyniknie? Musicie Państwo zobaczyć sami…

Doświadczenie uczy, że widzowie – Polacy więcej wymagają od komedii, niż od utworów „poważnych”. Zwłaszcza od komedii poświęconych im- Polakom. Oczekiwania Polaków wobec komedii przypominają te, które towarzyszą budowie autostrad. Wszyscy chcą, by dobrych dróg było jak najwięcej, nikt nie chce, by przebiegały w sąsiedztwie jego domu.
W komediach ma być identycznie. Chcemy się śmiać ze wszystkich wokół. Z siebie niekoniecznie.

WOJCIECH TOMCZYK
ZARĘCZYNY

Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki
Inspicjent/sufler: Edyta Bicz

Obsada:
Jolanta Niestrój – Malisz
Danuta Lewandowska
Joanna Pawińska-Romaniak
Kasia Kubackaa
Jarosław Karpuk
Dariusz Niebudek
Mateusz Lisiecki

Premiera: 26 września 2015r.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl