Śląskie Trendy

Zamieć – 24-godzinny ultramaraton zimowy

ZAMIEĆ   to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku.  Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza – Skrzyczne – Baza, w przeciągu 24 godzin.Zaczynamy 31 stycznia 2015 roku o godzinie 12:00 w Bazie Zawodów w Amfiteatrze w Szczyrku i kończymy, zgodnie z założeniem, po 24 godzinach – 1 lutego 2015 o godzinie 12:00.

Dopuszczamy start Zawodników Indywidualnych  i w Zespołach dwuosobowych, w konfiguracjach KK, MM, MIX.
Aby być sklasyfikowanym każdy Zawodnik musi ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (ten w Zespole również).  Zwycięzcą jest Zawodnik / Zespół, który w czasie 24h pokona największą ilość pełnych pętli. Każdy uczestnik w trakcie trwania Zawodów sam decyduje o strategii: można biec bez przerwy lub pójść się przespać.
Zespoły mogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co 5. Sami decydują jak rozłożyć siły. Obowiązuje pomiar czasu elektroniczny. Drugi punkt kontrolny mieści się na szczycie Skrzycznego. Zabronione jest bieganie ”pod prąd” – czyli w odwrotnym kierunku niż ustalona trasa.
W Bazie Zawodów do dyspozycji Zawodników będzie punkt żywieniowy z ciepłymi daniami i gorącymi napojami.

Miasto Szczyrk zachęca do zaplanowania sobie dłuższego pobytu w tym urokliwym mieście. To początek naszych zimowych ferii i atrakcji na pewno nie zabraknie. A niezwykle ciepli i gościnni okoliczni Górale chętnie ugoszczą Was czym chata bogata :)

 

FAQ – ponieważ pewne pytania od Was się powtarzają, w związku z tym oto garść odpowiedzi na te najbardziej nurtujące:

1. Baza Zawodów będzie ogrzewana i można będzie tam oczywiście odpocząć, ogrzać się i coś zjeść. Niestety miejsc noclegowych mamy tylko 30 i obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy (liczy się kolejność wpłat);
!aby zarezerwować sobie miejsce noclegowe w Bazie – trzeba wysłać do nas maila!
2. Nie zapewniamy śpiworów, karimat itp. – weźcie je ze sobą, warunki są spartańskie;
3. Depozyt będzie – ale pamiętajcie, nie odpowiadamy za to co tam włożycie, cenne rodowe pamiątki zostawcie w domu;
4. Jest dla Was duży bezpłatny parking tuż przy Bazie;
5. Ciepły bufet oczywiście w Bazie będzie – ale miejcie coś ze sobą na trasę – jest wymagająca!
6. W Schronisku na szczycie Skrzycznego możecie napić się gorącej herbaty ale mogą być potrzebne drobne
7. Pomoc techniczna na trasie biegu jest zakazana – nie dopuszczamy ”dokarmiania” Zawodników, podawania kijków na trasie itp. Dozwolone tylko oklaskiwanie i fotografowanie;
8. Wpisowe dla każdego Zawodnika jest takie samo – bez względu na to czy startuje zespołowo czy indywidulanie
9. Rywalizacja Zespołowa:
– Zawodnicy w sztafecie mogą pętle pokonywać wspólnie ale zaliczenie 1 pętli oznacza w tym przypadku pokonanie jej dwukrotnie;
– Kontuzja w zespole: czy w przypadku gdy jeden z pary “złapie” kontuzje drugi może nadal biec? oczywiście jest taka możliwość ale pod warunkiem, że każdy z Zawodników zaliczy przynajmniej jedno pełne okrążenie. Ale uwaga: bieg w parze – nie zalicza tego samego okrążenia dwóm osobom.

Macie pytania, wątpliwości – piszcie: kontakt@zamiec.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl