Śląskie Trendy

Zamek Będziński w Kolejkowie

Kolejkowo powiększyło się o Zamek w Będzinie, barwny turniej rycerski, jezioro i góry. 


Nowa makieta zajmuje powierzchnię 35 metrów kwadratowych i podobnie jak pozostałe części Kolejkowa, zachwyca szczegółami i zabawnymi scenkami. Aby ją zbudować potrzeba było aż 9 miesięcy ciężkiej pracy modelarzy.

“Tym razem pokazujemy, że Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie to miejsca odpowiednie również na relaks, edukację i zabawę. Na nowej makiecie oprócz Zamku w Będzinie stworzyliśmy jezioro z żaglówkami, rowerami wodnymi oraz plażą i kempingiem. U podnóża zamkowej góry odbywa się turniej rycerski. To bardzo pozytywna część miniaturowego świata.” – mówi Jakub Paczyński pomysłodawca Kolejkowa.

Na nowej makiecie przybyło 387 mieszkańców, pokazanych w różnych, często zabawnych sytuacjach. Biorą oni udział w pokazie rycerskim, uprawiają wspinaczkę skałkową, pływają, żeglują, czekają na pociąg, grają w siatkówkę plażową. Jest nawet kat oferujący swoje bolesne usługi oraz wróżka rzucająca zaklęcia w promocyjnej cenie. Na każdym centymetrze wystawy coś się dzieje i trudno od niej oderwać wzrok.

O Kolejkowie

Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce. Wystawa w Gliwicach ma powierzchnię 900 metrów kwadratowych. Na makiecie znajduje się 520 metrów torowiska, 12 pociągów, 58 wagonów, 215 samochodów, 235 budynków i 3582 figurki ludzi i zwierząt. Wystawa znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna (ul. Pszczyńskiej 315) w Gliwicach i jest czynna 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów do 26 roku życia, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl