Śląskie Trendy

Zachwycajace zdjęcia Śląska i Ślązaków

Radosław Kaźmierczak w mistrzowski sposób utrwala ulotne momenty i poprzez fotografie opowiada o współczesnym świecie. Do końca marca jego zdjęcia można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Autor fotografii, 33-letni mieszkaniec Tychów, mówi o sobie, że jest wychowankiem dwóch epok – analogowej i cyfrowej. Pierwsze zdjęcia zrobił jeszcze w podstawówce aparatem Smiena podarowanym przez tatę, również fotografa. Świadomość, że może nimi opowiadać historie, pojawiła się dopiero w liceum. Zawodowe szlify zdobywał, pracując dla prasy – „Dziennika Zachodniego” i „Gazety Wyborczej”. Obecnie jest studentem II roku w Instytucie Fotografii Twórczej w czeskiej Opawie. Równolegle realizuje się jako „kronikarz codzienności” i zajmuje się fotografią portretową. – Uważam, że dobre zdjęcie jest ponadczasowe, czyli tak samo aktualne dzisiaj, jak i za 10 lat. Jednocześnie staram się tworzyć prace wywołujące u odbiorców emocje i inspirujące do namysłu. Bardzo mnie ciekawi górnośląska rzeczywistość – nie tylko archeologia regionu, rozwój śląskich miast i zmieniające się pejzaże, ale również samotność mieszkańców, ich emocje, nadzieje i lęki – mówi Radosław Kaźmierczak.

Radosław Kaźmierczak od wielu lat współpracuje z agencjami reklamowymi, ośrodkami kultury, urzędami miast, między innymi z Urzędem Marszałkowskim, Muzeum Śląskim czy instytucją Katowice Miasto Ogrodów. Dokumentował  festiwale Tauron Nowa Muzyka czy Kraków Live. Jest laureatem licznych konkursów, między innymi Śląskiej Fotografii Prasowej i BZ WBK Press Photo w kategoriach „Kultura i Sztuka” oraz „Sport”. Niezwykłe zdjęcia Radosława Kaźmierczaka można zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Od 7 do 31 marca odwiedzający ekspozycję zobaczą 20 prac z jego 12-letniej twórczości. To kolejny raz, gdy galeria organizuje tego typu wydarzenie. Wcześniej prezentowała zdjęcia Janusza Cedrowicza (wystawa „W lustrze codzienności”), Tomasza Jodłowskiego („Portrety (nie)znane”) czy Przemysława Kokota („Akordy wolności”).

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

„Realizm niecodzienny” – wystawa zdjęć Radosława Kaźmierczaka

7-31 marca 2018 r.

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny – zapraszamy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750