Śląskie Trendy

Zabrzańska firma rozświetli Kraków

Dekoracje świąteczno-noworoczne w miastach to już tradycja – co roku tysiące lampek rozświetlają ulice i rynki naszych miast. W tym roku po raz kolejny IPB Decoration, polski projektant i producent iluminacji i dekoracji świetlnych, zostało jednym z realizatorów świątecznych ozdób, wybranym w toku postępowania przetargowego „Dekoracja świąteczna i noworoczna Kraków 2017/2018”.

Dzięki temu  świąteczne drzewka oraz interaktywne instalacje świetlne ozdobią krakowskie place i ulice. Jedna z choinek stanie na Rynku Głównym, a pozostałe udekorują Plac Wszystkich Świętych, Aleję Róż i plac przed Muzeum Narodowym. Ponadto dekoracje zostaną zainstalowane m.in. na Plantach, w okolicach Wawelu oraz na Rynku Podgórskim.


Rolą projektantów było opracowanie unikalnych instalacji świetlnych utrzymanych w stylu vintage, inspirowanych sztuką oraz rzemiosłem artystycznym, znanym z pałaców i mieszczańskich komnat okresu Belle Epoque.
– Realizujemy dekoracje dla miast na całym świecie – mówi Prezes Zarządu IPB Decoration Bogdan Sawicki – Często są to zapierające dech w piersiach instalacje. Jednak ogromnie nas cieszą wyzwania, które wymagają zakomunikowania strategii miejsca, podkreślenia jej wyjątkowego charakteru i historii. Dlatego zawsze bardzo cenimy współpracę z Miastem Kraków.


To czwarta realizacja IPB Decoration we współpracy z Miastem Kraków. Od 2014 roku dekoracje zabrzańskiego producenta zdobią ulice miasta oraz Rynek Główny, zachwycając mieszkańców i turystów.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl