Śląskie Trendy

Zabawki z Toszka w graficznej odsłonie

O designerskich zabawkach z Toszka mieliśmy okazję pisać – może nawet, jako pierwsi. Od tego czasu piękne drewniane wózki i domki dla lalek zyskały grono zachwyconych odbiorców, zdobywając nie tylko polski, ale i zagraniczne rynki. Dwukrotne tytuły „Zabawki roku” dopełniły dzieła. Firma nie zasypia jednak gruszek w popiele i przedstawia nam się w nowej odsłonie, we współpracy z Colour My Walls.

Colour My Walls to w rzeczywistości dwie, energiczne siostry – Ola i Sabina, kosmopolitki, artystyczne dusze, korzystające z pełnej swobody, jaką daje posiadanie paszportów obywatelek świata. Niedawno rozpoczęły współpracę z Agnieszką Szczepańską, projektantką designerskich dziecięcych zabawek, a efekty tego mariażu, które mieliśmy okazję podziwiać na niedawnych targach Silesia Bazaar Kids, przerosły nasze oczekiwania. O tej współpracy, na mocy której powstały zabawki z serii Colour My Oloka, postanowiliśmy porozmawiać z Olą z Colour My Walls.

Designerskie zabawki z Toszka i bajeczne kolory salonowych graffity – to połączenie może przyprawić o zawrót głowy. Jak narodził się pomysł na taką współpracę?

Poznałyśmy się na jednym z targów dla dzieci w Katowicach. Nas urzekły wózki – prostota, piękne wykonanie. Agnieszkę – eksplozja kolorów, pomysły na murale.

Od wspólnego komentowania na facebooku, rozmów, Agnieszka zaproponowała wspólny projekt. Oloka Gruppe robi zabawki – my je malujemy. Mamy nadzieję, że spodoba się klientom i nasz wspólny projekt będzie ewaluował.

Które zabawki Oloka Gruppe przywdzieją Wasze barwy?

Colour My Oloka zaczynamy od modelów ponadczasowych KREKE, wózków dla lalek z budką, oraz najmodniejszego tej jesieni modelu drewnianego domku dla lalek Jeśli przykładowe zabawki spodobają się, to  myślimy o malowaniu każdego modelu. 

Jakich wzorów klienci mogą się spodziewać? Czy będą to Wasze propozycje, czy też malować będziecie na zamówienie?

Nasze pierwsze zabawki wymalowane są w czarno- białe wzory geometryczne  oraz w kwiaty na kolorowym tle. Chcemy poznać zdania klientów, ich sugestie, uwagi. W przyszłości postaramy się spełnić każdy pomysł – od łowickich kwiatów zaczynając, a kończąc na motywach z ulubionych bajek. 

Jak udaje Wam się wprowadzić w życie taką współpracę? Zabawki Oloka Gruppe powstają w Toszku, a Wy działacie bardzo kosmopolitycznie…

Mieszkamy w globalnej wiosce, w której dystans i przestrzeń strasznie się skurczyła. Oloka Gruppe  sprzedaje swoje zabawki w sklepie w Nowym Yorku, a wózki tworzy w Toszku… My kursujemy między Polską a Irlandią. Dzięki poczcie elektronicznej, przesyłkom kurierskim, odległość nie ma żadnego wpływu na naszą współpracę. Zresztą, rozumiemy się bez słów, każdy robi to, w czym jest najlepszy.

Takimi zabawkami bawią się często najmłodsze dzieci. Czy Wasze farby są dla nich bezpieczne?

Malujemy farbami akrylowymi, które mają atesty, nie uczulają dzieci. Zabawki są bezpieczne dla  dzieci.

Jak można zamówić zabawkę z serii Colour My Oloka?

Zabawkę z serii Colour My Oloka można zamówić na stronie Oloka Gruppe. Wystarczy wybrać zabawkę z oferty, jej kolor i napisać maila. Osoba zamawiająca otrzymuje automatycznie kontakt do Colour my Walls, gdzie uzgadnia już indywidualnie personalizację zabawki oraz termin realizacji  i tyle. Na fanpagu Colour My Walls na facebooku zamieścimy linka do strony Oloka Gruppe, na której można zamówić zabawki. Mikołaj i Święta są tuż tuż i, jeśli myślą Państwo o zakupie zabawki, prosimy o jak najszybsze składanie zamówienia. Zabawki Oloka Gruppe wykonane są ręcznie z naturalnych materiałów,  wymaga to więcej czasu na ich dopieszczenie , ale też dzięki temu są nietuzinkowe, inne niż „chińskie” zabawki, produkowane w fabrykach.  Uważamy, że projektowanie własnych zabawek pozwala spędzić czas całej rodzinie na twórczej zabawie, i dzięki temu  dziecko utożsamia się ze swoją zabawką, która – mamy nadzieję będzie – mu towarzyszyła w dorastaniu, przez długie lata.

Rozmawiała: Adriana Urgacz-Kuźniak

Artykuł ukazał się drukiem w Magazynie HydeParkNews

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl