Śląskie Trendy

Za nami Festiwal Świadomych Rodziców (zdjęcia)

Pierwszy Festiwal Świadomych Rodziców już za nami. Niedziela pełna zabawy, ciekawych spotkań oraz dziecięcej mody i dizajnu przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach tłumy dzieci i rodziców.

Festiwal Świadomych Rodziców to wydarzenie dedykowane obecnym oraz przyszłym rodzicom. Jego głównym celem jest promowanie idei świadomego rodzicielstwa – postawy, według której bycie rodzicem równoznaczne jest ze świadomym, odpowiedzialnym podejściem do wyborów i decyzji, mających wpływ na dziecko i rodzinę. W ramach imprezy odbyły się więc prelekcje i spotkania dla rodziców, warsztaty dla dzieci oraz znane już targi niezależnej mody dziecięcej SILESIA BAZAAR Kids.

Odwiedzający Festiwal Goście mogli dowiedzieć się wiele na temat rozmaitych problemów współczesnego rodzicielstwa. Eksperci opowiedzieli m.in. o tym, czym jest metoda rozwoju ruchowego, jak dbać o skórę w czasie i po ciąży, jak wspierać rozwój dziecka i wzmacniać jego aspiracje. Obyły się również warsztaty z chustonoszenia oraz konsultacje z doradcą laktacyjnym. Dla dzieci zorganizowano kilkanaście różnorodnych punktów warsztatowych. Maluchy mogły skorzystać z zabaw plastycznych, matematycznych, kulinarnych (w tym z warsztatów sushi z Pole do popisu i Danielem Wanke), czy spróbować pierwszych kroków w programowaniu. W targach SILESIA BAZAAR Kids vol.4 wzięło udział ponad 130 firm z całej Polski oferujących polskie produkty dla dzieci – ubrania, akcesoria, zabawki i produkty pielęgnacyjne. Tym, co łączy wszystkie prezentowane w ramach targów firmy jest rodzima produkcja, oryginalne wzornictwo oraz wysoka jakość produktów. Dodatkową atrakcją imprezy były warsztaty i pokazy rolkowe przygotowane przez I Love Rolki. O odpoczynek i podniebienia zadbać można było w strefie Gastro pełnej smakołyków z oferty lokalnych punktów gastronomicznych. Festiwal Świadomych Rodziców był więc okazją do spędzenia niedzieli w rodzinnym gronie w ciekawy sposób.

Wydarzenie powstało z inicjatywy organizatorów cyklu targów SILESIA BAZAAR – Magdy Giertugi i Piotra Kalisza z Fundacji Colors of Silesia oraz Anny Meres, redaktor naczelnej magazynu oMatko! Organizatorzy już planują kolejną edycję imprezy. Drugi Festiwal Świadomych Rodziców, któremu towarzyszyć będzie SILESIA BAZAAR Kids vol.5 odbędzie się jesienią 2017 roku.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl