Śląskie Trendy

Jesień z Lufcikiem

„Lufcik na korbkę” zaprasza na Scenę FORUM (Gliwice, Lipowa 1) wszystkich swoich przyjaciół 15 i 29 października. Razem stworzymy magiczny świat opowieści i bajek.

W samo południe 15 października spotkanie na Scenie FORUM otworzy Utopiec, bardzo miły chłopiec. Dawniej Utopka wyobrażano sobie jako „małego chłopka”, albo jako „chudego, wysokiego synka w długiej kapocie”. Czasem Wodniki bywają złośliwe, ale gdy je traktować grzecznie — żyją w zgodzie z ludźmi, a nawet im pomagają. A jaki będzie Utopiec w FORUM? Musicie przekonać się sami! Około godz. 13:30 Utopiec przeprowadzi także warsztaty z cyrkomotoryki z wykorzystaniem rekwizytów kuglarskich i żonglerskich. Dla lepszej koordynacji, zręczności i dziecięcej radości.

Utopcowi towarzyszyć będzie… Świstak o imieniu Mateusz oraz jego Baśnie na Warsztacie. Mateusz jest bajarzem i opowiada niesamowite historie, także związane z naszym regionem. A Sztuka Opowieści to trudna sztuka, bez dodatkowych rekwizytów, bez efektu w postaci obrazu, nagrania wideo, czy instalacji. To, co tworzy, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między bajarzem, a słuchaczem. Zajęcia mają charakter edukacyjno-rozrywkowy.

Scena FORUM
CH FORUM

ul. Lipowa 1, Gliwice

wstęp wolnylufcik-pazdziernik

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl