Śląskie Trendy

Z Gliwic prosto do serca Azji

Tajemnice japońskiego alfabetu, smakowite potrawy jedzone pałeczkami, taniec z wachlarzem i warsztaty tworzenia laleczek kokeshi – to tylko niektóre z niespodzianek, jakie dla najmłodszych gości przygotowała 25 i 26 października Europa Centralna.

Angażujące projekty edukacyjne dla dzieci to jedna z naszych specjalności – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Tym razem zapraszamy na kulturową podróż w czasie i przestrzeni. Na dwa dni przeniesiemy się na Daleki Wschód, aby odkrywać smaki, kulturę i tradycję takich krajów jak Korea, Chiny, czy Japonia. Wszystko to podczas akcji „Witajcie w Azji”. Chcemy podczas niej pokazać nie tylko wielokulturowe oblicze Dalekiego Wschodu, ale podczas jesiennych weekendów zainspirować do podróży, czy rodzinnego odkrywania niezwykłych tajemnic różnych aspektów kulturowych świata.

Akcja startuje w sobotę i niedzielę o godz. 11:00 specjalnymi zajęciami artystycznymi związanymi z przygotowaniem laleczek kokeshi. Zgodnie z dalekowschodnim zwyczajem są swoistym sposobem wyrażania życzeń i próśb. O czym będą marzyć młodzi goście Europy Centralnej? Przekonamy się o tym już 25 i 26 października. Dla miłośników tańca i wyrażania uczuć czeka niespodzianka. O godz. 12:15 wystartują warsztaty tańca z wachlarzem do tradycyjnej azjatyckiej muzyki. Podczas zajęć dowiemy się więcej o symbolice gestów, znaczeniu poruszania nim oraz o przekazie komunikowanym za pomocą ukłonów. W Europie Centralnej będzie można także przeżyć japoński nowy rok. Wszystko to będzie możliwe podczas warsztatów, na których będzie można stworzyć maskę smoka, którą w wersji trójwymiarowej będzie można nie tylko założyć na siebie, ale także zabrać na pamiątkę. Zajęcia startują o godz. 13:00, zaś godzinę później będziemy świętować japoński dzień dziecka, w ramach którego jak każdy młody mieszkaniec dalekich wysp, będziemy przygotowywać własne latawce. Miłośnicy egzotycznych smaków również znajdą coś dla siebie. O godz. 15:00 będzie można spróbować najznamienitszych dalekowschodnich receptur i smaków Azji, a także wziąć udział w specjalnych animacjach artystycznych. Czy zastanawiałeś się jak można wyglądać w ubraniu sushi lub jako miseczka ryżu? Z pewnością nie zabraknie odpowiedzi na te pytania. Na zakończenie akcji przygotowano także warsztaty z dalekowschodniej sztuki kaligrafii.

Przez cały weekend w Europie Centralnej będzie można skorzystać także z bezpłatnych porad architekta. W godzinach 14:00-19:00 można liczyć na fachowe doradztwo związane z wyposażeniem mieszkania, domu, czy dowolnego wnętrza. Specjaliści dyżurują na specjalnym stoisku tuż przy punkcie informacyjnym. Więcej o meblowych inspiracjach i szczegółach akcji na www.europacentralna.eu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl