Śląskie Trendy

XVI Półmaraton dookoła jeziora Żywieckiego

Trasa półmaratonu, który zaplanowany został na niedzielę, 29 marca na godz.10, wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowana jest na Żywieckim Rynku . Dla biegaczy przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W XV Półmaratonie wzięło udział blisko 1500 biegaczy co stanowi rekord frekwencji tej imprezy. Zwycięzcą XV Półmaratonu został Ukrainiec Sergii Okseniuk z wynikiem 1:07:55. Wśród kobiet z czasem 1:19:00 zwyciężyła Rumunka Daniela Cirlan.
Półmaraton rozpocznie 2 cykle imprez biegowych:
1. „Złota 50 tka”( nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. W ramach cyklu oprócz półmaratonu odbędą się także: Bieg na Grojec, Bieg na Żar, Bieg na szczyt Pilska oraz Bieg na Rysiankę, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów.
2.
2. Puchar Beskidów, w ramach którego oprócz półmaratonu odbędą się także: 7. Cieszyński FORTUNA Bieg na 10 km (26 kwietnia) oraz 23. Bieg Fiata na 10 km (24 maja) kończący cykl Pucharu Beskidów.

Sportowa Żywiecczyzna jeszcze raz zaprasza.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750