Śląskie Trendy

Wykład: Mistrzowie Architektury – Bertrand Schippan

Tym razem wyjątkowo zapraszamy na wykład z cyklu Mistrzowie Architektury do nowej siedziby Muzeum Śląskiego. Gościem spotkania będzie Bertrand Schippan. Wykład odbędzie się w czwartek, 23 października o godz. 19.

Bertrand Schippan od 7 lat pracuje w holenderskim biurze MVRDV, gdzie pełni funkcję architekta prowadzącego i kieruje najważniejszymi projektami francuskimi. Co więcej, równolegle prowadzi pracownię MLBS Architects. Projekty, realizowane wraz z Michalem Labory, spotkały się z pozytywną reakcją i były publikowane w popularnych portalach architektonicznych, takich jak Archdaily, DesignBoom, czy Archiscene. Tajlandzki magazyn B1 opublikował projekt muzeum w Buenos Aires, natomiast projekt mostu-tulipana w Amsterdamie ukazał się w chińskiej książce „Footbridge Architekture”.

Podczas projektowania różnej skali budynków Shippan wytworzył własne indywidualne podejście do architektury. Wykorzystał je między innymi w projekcie „Grand Paris”, gdzie reprezentując MVRDV współpracował z innymi czołowymi pracowniami architektonicznymi nad rozwojem przestrzeni Paryża.

W dniach, 19-26 października, Bertrand Schippan wystąpi w roli tutora podczas Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury, które odbywa się w Katowicach. Podobnie jak inni polscy i zagraniczni architekci, poprowadzi grupę studentów pracujących nad problemem katowickich pustostanów. Podczas wykładu w ramach cyklu Mistrzowie Architektury, opowie zarówno o swojej pracy w MVRDV, jak również o doświadczeniach z własnej działalności w ramach MLBS Architects.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl