Śląskie Trendy

Wszyscy jesteśmy dziećmi – gra miejska w Rybniku

Czy dorośli potrafią bawić się jak dzieci? Czy dzieciom spodobają się zabawy i atrakcje  z czasów dzieciństwa swoich rodziców? Przekonamy się o tym w sobotę 25 kwietnia w Rybniku-Niewiadomiu podczas rodzinnej gry miejskiej zatytułowanej „Wszyscy jesteśmy dziećmi!” Do udziału w grze zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcą spędzić kilka godzin w klimacie beztroskiego dzieciństwa. A to wszystko z fajnymi nagrodami i w otoczeniu najciekawszych miejsc na terenie Rybnika-Niewiadomia. Udział w grze jest bezpłatny.

DLA KOGO GRA?

Do udziału w grze zapraszamy rodziny, grupy znajomych i osoby indywidualne. Dzieci i młodzież, ale także dorosłych od 18 do 100 lat, którzy lubią świetnie się bawić i poznawać nowe miejsca.  Rywalizacja przebiegnie w dwóch kategoriach: dorośli i dorośli z dziećmi. W każdej kategorii przyznamy nagrodę główną: kartę upominkową do sieci „Media Markt”
o wartości 300 złotych każda. Do tego sporo nagród dodatkowych i gwarantowane słodkie niespodzianki dla wszystkich dzieci!

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

W trakcie gry uczestnicy gry (indywidualnie lub w samodzielnie utworzonych drużynach) będą wykonywać ciekawe zadania w różnych miejscach na terenie Rybnika-Niewiadomia. Będzie strzelanie goli na boisku klubowym KS „Polonia” Niewiadom, zagadkowa lina biegnąca na szczyt wieży widokowej Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, śląskie słowa w świetlicy parafialnej Kościoła pw. Bożego Ciała i św. Barbary, wesołe gry z czasów dzieciństwa na terenie ZSP nr 2 im. Janusza Korczaka oraz zadania plastyczne i artystyczne w Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu, który jest organizatorem gry.

Gra rozpocznie się o 15.00 i potrwa do godziny 19.00, a na ok. 20.00 zaplanowano uroczyste zakończenie, podczas którego ogłosimy, które drużyny zdobyły w czasie gry najwięcej punktów i wręczymy im nagrody.

Zadania ruchowe będą przygotowane tak, by mogły w nich uczestniczyć osoby o przeciętnej kondycji, warto jednak zadbać o wygodne buty, gdyż całą trasę gry będzie się pokonywało pieszo lub własnymi rowerami. Co najważniejsze – gra nie jest wyścigiem, ani egzaminem, a jeśli któreś z zadań nie będzie z jakichś przyczyn odpowiadało graczom, zawsze będzie można je pominąć.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA GRĘ?

Zapisy na grę odbędą się w dniu imprezy od 12.00 do 14.30 w Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu (ul. Ignacego Mościckiego 15). W grze można brać udział indywidualnie (tylko osoby dorosłe) lub w zespołach od 2 do 4 osób, gdzie przynajmniej jedna osoba jest pełnoletnia. Tym, którzy chcą sobie zarezerwować miejsca wcześniej, polecamy skorzystanie z internetowej rezerwacji miejsc na stronie www.dkniewiadom.eu lub www.niewiadomgra.pl. Z rezerwacji internetowej można skorzystać do 24 kwietnia 2015 (do godz. 22:00).

Udział w grze jest bezpłatny.

TERMINY I GODZINY DO ZAPAMIĘTANIA

Od 20 do 24 kwietnia – możliwość internetowej rezerwacji miejsc w grze – link do elektronicznego formularza znaleźć można na www.dkniewiadom.eu lub www.niewiadomgra.pl. Rezerwacja działa do 24 kwietnia do godziny 22.00. Potwierdzeniem jest mail zwrotny. Ci, którzy nie zdążą skorzystać z rezerwacji, mogą się zapisać także w dniu gry, czyli
25 kwietnia, przychodząc między 12.00 a 14.30 do Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu (ul. Mościckiego 15).

20 kwietnia – na stronie www.dkniewiadom.eu i www.niewiadomgra.pl ukaże się 5 pytań dotyczących Domu Kultury
w Rybniku-Niewiadomiu. Najpierw należy dokonać elektronicznej rezerwacji miejsc i poczekać na mailowe potwierdzenie, a potem już można wysyłać odpowiedzi na pytania na adres gra@silesiaevents.pl. Czas na wysyłanie odpowiedzi mija 24 kwietnia o 22.00. Kto nie zdąży będzie mógł wykonać to zadanie w dniu gry i oddać spisane odpowiedzi obsłudze. Punkty za dobre odpowiedzi zwiększą wynik drużyny w trakcie gry.

25 kwietnia – od 12.00 start zapisów i rejestracja graczy z rezerwacjami w Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu
(ul. Mościckiego 15). O godzinie 15.00 rozpocznie się gra w terenie, która potrwa do godziny 19.00. Ogłoszenie wyników przewidziano najpóźniej o 20.00. W międzyczasie będzie można napić się kawy, zjeść coś słodkiego, lub odwiedzić stanowisko malowania buziek.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO GRY?

W trakcie gry drużyny mogą poruszać się pieszo lub ewentualnie jeździć własnymi rowerami (nie gwarantujemy jednak rowerowych miejsc parkingowych w żadnym z punktów gry). Trasa całej gry, obejmująca wszystkie punkty z zadaniami to łącznie kilka kilometrów, warto więc ubrać się wygodnie i zadbać o sportowe obuwie. W niektórych lokalizacjach gry będzie możliwość skorzystania z łazienki i toalety. By nie tracić czasu na bieganie po coś do jedzenia do domu lub na szukanie czynnego sklepu, warto zabrać ze sobą napoje i kanapki.

Jedno z zadań gry będzie polegało na robieniu zdjęć. Należy zabrać na grę aparat fotograficzny z wyświetlaczem umożliwiającym pokazanie wykonanego zdjęcia obsłudze gry. W zupełności wystarczy aparat fotograficzny w telefonie.

KTO SIĘ PRZEBIERZE BONUSOWY PUNKT ZBIERZE!

Wszystkie drużyny, które przybędą na grę w przebraniach (nawiązujących do postaci z bajek/filmów/książek dla dzieci
i młodzieży) otrzymają dodatkowe punkty. Przebrane muszą być wszystkie osoby w drużynie. Tych, którzy obawiają się przebierania uspokajamy – nie jest to obowiązkowe, a co więcej – bonus punktowy będzie na tyle niewielki, że zespoły bez przebrań będą miały szansę nadrobić tę różnicę podczas gry. Mimo to zachęcamy do kolorowych strojów i stylizacji, bo pod koniec gry wybierzemy najlepiej przebrany zespół, który otrzyma specjalną nagrodę!

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorem gry jest Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Realizacją gry zajmuje się Silesia Events. Partnerami i współorganizatorami gry są: miasto Rybnik, Radio 90 FM, KS „Polonia” Niewiadom, Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, Parafia pw. Bożego Ciała i św. Barbary oraz ZSP nr 2 im. Janusza Korczaka. Sponsorami Gry są: Zakład Budowlany Grzegorz Pawłowski, Piekarnia, Sklep spożywczy R.R Waleccy oraz „Farmacja” Apteka Lucyna Michałowska.

plakat-rybnik2015

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl