Śląskie Trendy

Wszyscy jesteśmy dzieciakami – gra miejska w Zabrzu

Czy dorośli potrafią bawić się jak dzieci? Czy dzieciom spodobają się zabawy i atrakcje z czasów dzieciństwa swoich rodziców? Przekonamy się o tym w sobotę 24 maja w Zabrzu podczas szóstej edycji zabrzańskiej gry miejskiej pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dzieciakami!” Do udziału w grze zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek, którzy chcą spędzić kilka godzin w klimacie beztroskiego dzieciństwa. Wspólnie przekonamy się, że Zabrze to miasto otwarte na wielopokoleniowy, aktywny sposób spędzania czasu.

1baner-gra-miejska

Wyprawa w świat dzieciństwa dla małych i dużych

Na uczestników gry, która odbędzie się w sobotę 24 maja na terenie Zabrza czeka rozgrywka w stylu scavenger hunt pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dzieciakami!” Zadania gry „kręcić się” będą wokół skojarzeń z okresem dzieciństwa w tym: z zabawami podwórkowymi i kolonijnymi, bohaterami bajek i filmów, piosenkami i wierszykami, czy przedmiotami szkolnymi z pierwszych klas podstawówki. Zadania w scavenger hunt są pełne humoru i mocno stawiają na kreatywność i fantazję graczy.

Drużyny biorące udział w grze będą miały 3 godziny na wykonanie zadań czekających w różnych miejscach na terenie miasta i zdobycie jak największej ilości punktów.

Na drużyny, które zdobędą najwięcej punktów czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów na zakupy w sklepach sieci „Go Sport” o wartości 700, 500 i 200 złotych. Organizatorzy przewidzieli również wiele nagród-niespodzianek do rozlosowania pośród wszystkich pozostałych drużyn uczestniczących w grze.

Jak wziąć udział w grze?

W grze można brać udział w drużynach od 2 do 4 osób. Co najmniej jedna osoba w drużynie musi mieć ukończone 18 lat. Udział w grze jest bezpłatny.

Warunkiem udziału w grze jest wcześniejsze zgłoszenie drużyny. W tym celu należy przybyć w dniu gry przed startem do hali MOSiR w Zabrzu, gdzie znajduje się punkt informacyjny imprezy. Osobom, które chcą mieć pewność miejsc dla swojej drużyny przed przybyciem do Zabrza polecamy możliwość ich rezerwacji dostępną od 16 maja na stronie www.zabrzegra.pl w zakładce „Zarezerwuj miejsca w grze!”.

Start gry odbędzie się o godzinie 17.00 na terenie hali MOSiR w Zabrzu, a zakończenie i wręczenie nagród planowane jest około 20.45 w kinie „Roma”.

Przyjdź na grę w przebraniu i zgarnij extra punkty!

Premiujemy dodatkowymi punktami przybycie na grę w przebraniu! Temat przebrania: bohater książki, filmu lub gry dla dzieci. Im bardziej pomysłowo i kolorowo tym lepiej!

Gdzie szukać więcej informacji

Więcej praktycznych informacji na www.zabrzegra.pl.

Kto za tym stoi?

Organizatorem szóstej edycji gry miejskiej w Zabrzu jest Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Grę realizuje Silesia Events. Partnerami gry są: MOSiR w Zabrzu, kino „Roma”, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido”, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Studio Fotograficzne „Foto-Makar” i salon fryzjersko-kosmetyczny „Studio Danute”.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750