Śląskie Trendy

WOŚP w śląskim (program miast)

Do tego wielkiego wydarzenia zostało już niewiele czasu. 11 stycznia 2015 r. po raz 23. usłyszymy znane dźwięki finałowego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przekazane przez nas pieniądze posłużą podtrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opiece medycznej dla seniorów.

Prezentujemy program 23. Finału WOŚP w poszczególnych śląskich miastach. Kolejność alfabetyczna

BIELSKO-BIAŁA

Główne obchody finału w Bielsku-Białej odbędą się na Rynku, gdzie wystąpią grupy Drelich, New Year’s Day, Factory of Blues, Raspberry Hills, Imaginarium, Aisha z zespołem Magija i Gif Noise. Muzyczne spotkanie poprowadzą Piotr Skucha, Lucyna Ciućka i Jarosław Zabłocki.

Równocześnie z koncertami (start o godz. 14.00) organizatorzy zaplanowali także szereg innych atrakcji: pokazy pojazdów z czasów II wojny światowej, prezentację grupy poszukiwawczo-ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Bystra, grupy paramedycznej OSP Hecznarowice oraz ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Jak co roku, z WOŚP zagra bielski klub muzyczny Rudeboy (start koncertów o godz. 15.30). Warunkiem wejścia do klubu jest wpłata do finałowej puszki. Organizatorzy dodają, że podczas imprezy będą licytowane gadżety, płyty i koszulki. Z okazji finału we wtorek, 13 stycznia (godz. 16.00) na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zaprezentowana zostanie sztuka pt. „Jolly Roger” autorstwa Dariusza M. Gruszeckiego (Teatr Granda). Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na konto fundacji.

 CHORZÓW

W Chorzowie już po raz kolejny odbędzie się śląski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy 11 stycznia zaplanowano pod szybem Prezydent. Wystąpią tu zespół Oberschelsien, Sebastian Riedel i Cree oraz Another Pink Floyd. Start zaplanowany jest na godz. 15. W programie są też pokazy służb – straży pożarnej, policji i wojska.

 CZELADŹ

Od godziny 16.00 na Rynku Miasta odbędą się imprezy i występy zespołów muzycznych. W tym roku zagrają między innymi: – Black Point Box Canyon, The Harpagans, Kruk, Konopians  i Oddział Zamknięty.

CZĘSTOCHOWA

W Częstochowie najwięcej będzie się działo na placu Biegańskiego. Będą liczne stoiska, występy muzyczne. Tuż obok placu, w III al. NMP odbędzie się III Bieg Częstochowski „Policz się z Cukrzycą”. Start o godz. 12.

Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w częstochowskim terenowym finale WOŚP będą mogli zwiedzić urocze zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej podążając za road-bookiem. Trasa będzie turystyczna i żadne auto z napędem 4×4 nie będzie miało problemów z jej pokonaniem.

 DĄBROWA GÓRNICZA

Godz.14.30 występ Miejskiej Orkiestry Dętej,  godz. 15.00 występ dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, godz. 16.00 Cente Group /hiphop/, godz. 17.00  Miro Witek godz. 18.00 Krzyk, godz. 19.00 Tylko po chodniku /rock/,  godz. 20.00 pokaz pirotechniczny „światełko do nieba” Imprezy towarzyszące godz. 10.00- 15.00 wyjazd wolontariuszy busami na tereny zielone miasta F.E.A.R. ASG  – strzelnica airsoftowa  (Szkoła Podstawowa nr 10), godz. 12.00-20.00 Sklepik poda aniołem – sprzedaż gadżetów i ciast przez wolontariuszy z V LO, Klub Motocyklowy „FAITHLESS” – przejażdżki motocyklowe godz.15.00-19.00 Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego – pokazy ratownictwa medycznego Stowarzyszenie Diabetyków – pomiary cukru – stoisko informacyjne – porady Forum Równych Szans i Praw Kobiet   Dąbrowa Górnicza-  loteria fantowa, godz. 16.00 -19.00 Polskie Towarzystwo Kulturalne – stoiska z grami, stoły do hokeja

GLIWICE

Rynek w Gliwicach. 14.00 – Oficjalne rozpoczęcie finału WOŚP wraz z wjazdem motorów. 14.20/14.30 – pokaz pierwszej pomocy „PCK”. 15.00/15.20 – pokaz Klubu „Rywal”- sztuki walki 15.25/15.55 – gry i zabawy organizowane przez ZHP 16.00/16.20 – pokaz taneczny klubu „Marionetki” 16.21/16.30 – pokaz pierwszej pomocy „PCK” 16.31/17.00 – gry i zabawy organizowane przez ZHP 17.30 – występ „Django’s Trip” 18.30 – występ “ABRADAB” 19.30 – występ „ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY” 20.00 – POKAZ SZTUCZNYCH OGNI –światełko do nieba (po światełku dalszy występ Oddziału Zamkniętego) 21.00 – występ „C- BOOL” od 22.00 w Klubie GWAREK dalsza część imprezy z DJ C-bool i DJ MID IV Gliwicki Bieg Orkiestrowy w Europie Centralnej, rozpocznie się rozgrzewką o godz. 11.00. W tym roku przygotowano marszobieg na dystansie 2 kilometrów oraz bieg lub marsz nordic walking na 10 kilometrów.

 JAWORZNO

Na Rynku odbędą się pokazy militarne i ratownicze. Pojawi się zwyżka, będzie można nią wznieść się nad Rynek, jeśli da się do puszki mały datek.

 KATOWICE

Impreza odbędzie się na ul. Bankowej, na deptaku przy Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Początek zaplanowany jest na godzinę 10.00.

Najmłodsi mile spędzą czas w strefie animacyjnej, a bardziej ciekawi będą mogli osobiście spotkać się z dzikimi ptakami w ramach wyjątkowych pokazów sokolniczych oraz pokazach ciekawych eksperymentów chemicznych i fizycznych. Starsi będą mogli poznać pracę, sprzęt oraz samych ratowników GOPR i strażaków, a co odważniejsi oddać krew w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
W ramach części edukacyjnej, każdy będzie mógł wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, aby być gotowym nawet w najgorszej sytuacji. Wyjątkowo, na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się również popularna impreza Przystanku Śniadanie.
Punktem kulminacyjnym każdego Finału są koncerty. Na scenie od godziny 15:00 wystąpią zespoły: Dziady, St. James Hotel, The Dumplings oraz Habakuk. O godzinie 20:00 wszyscy uczestnicy wezmą udział w „Światełku do nieba”.

PSZCZYNA

Koncerty odbędą się w Pszczyńskim Centrum Kultury oraz w ZS2 Stara Wieś. W PCKulu o14.00  zaplanowano pokazy: Dobrego Startu, Przedszkola „Pociecha”, „Salsy Pszczyna”, grup tanecznych PCKul oraz Studia Wokalnego „VoicePless”. Następnie od 17.00 koncerty grup: Gun Padre, Grim Alkin, Wicked Ways, Taint. W szkole na Starej Wsi czekają nas: koncert Wicked Ways, a także licytacje gadżetów WOŚP, konkursy, zabawy i światełko do nieba.

RACIBÓRZ

W  Raciborzu rozpocznie się o godzinie 13 na raciborskim rynku. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu „zagrają” Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Raciborskie Morsy, Powiatowa Komenda Straży Pożarnej. Sporo podczas finału będzie działo się także w Raciborskim Centrum Kultury: 16.00 – koncert zespołu wokalnego „PERSPEKTYWA” 16.30 – koncert zespołu „POMPA BAND” 17.30 – licytacja 18.15 – pokaz grup zespołu tanecznego „SKAZA” Oczywiście na zakończenie WOŚP będzie tradycyjne światełko do nieba – punktualnie o 20 na raciborskim rynku!

 RUDA ŚLĄSKA

Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będzie koncert w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty. Rudzki koncert WOŚP rozpocznie się o godzinie 17.00. Zaprezentują się zespoły taneczne z placówek kulturalnych prowadzonych przez Rudzką Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Miejskiego Centrum Kultury: Promyczki, Mini Promyczki, Electra, Flow, Diament-Diamenciki, Gwiazda i Hip-Chłopaki.
Od godz. 17 w MCK przy ul. Niedurnego będą trwały aukcje gadżetów WOŚP. Główna aukcja odbędzie się ok. godz. 18. Następnie, o godz. 20 w Pubie Druid, odbędzie się koncert zespołu Bez Biletu.

RYBNIK

Impreza plenerowa odbędzie się na terenie kampusu, przy ul. Rudzkiej w Rybniku. Program – godz. 10 -13 – Maraton Fitness w BestFit Club; – godz. 14-16 – Pokaz Straży Pożarnej, ratownictwa medycznego, pokazy militarne, wystawa rybnickich klasyków, czyli samochodów zabytkowych; – godz. 16 – koncert The October Leaves; – godz. 17 – koncert Dzioło Band; – godzi. 18 – koncert Sari Ska Band; – godz. 19 – rozpoczęcie licytacji; – godz. 19.30 – koncert zespołu Underground; – godz. 20.30 światełko do nieba – godz. 20.40 – koncert zespołu Ziemia Zakazana.

TYCHY

11 stycznia w Tychach odbędzie się kwesta, ale za to 17 stycznia o godz. 17. – Hokej z gwiazdami. Na lód wyjadą Kabaret Młodych Panów, Mariusz Czerkawski, gen. Polko, kabaret Otto i wiele innych.

WODZISŁAW

Od godz. 9.00 – 15.00 będzie prowadzona akcja poboru krwi w krwiobusie współorganizowana przez Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi na płycie Rynku, od 10.00 można zwiedzać wystawę historyczną w bunkrze w parku – org GRH „Powstaniec Śląski”, od 12.00 Muzeum udostępnia swoją wystawę modelarska „Samoloty, czołgi i okręty” przygotowana wspólnie z GRH „Powstaniec Śląski”, 14.00 Biegnij z nami „Policz się z cukrzycą” razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – RYNEK – PARK – org. MOSIR,

 ZABRZE

Sztab Zabrzańskiego Finału WOŚP 2015 Stowarzyszenia Kartel Kulturalny, oraz Miasto Zabrze zapraszają na koncerty z okazji 23. Finału WOŚP 2015 w Zabrzu.
CK Wiatrak udostepnia bezpłatnie klub z naglośnieniem, oświetleniem i obsługą aby wesprzeć działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
PIĄTEK – 09.01.15 – start: 19:30
BAJZEL
człowiek orkiestra, Muzyka alternatywna (Świnoujście)
JA Mmm CHYBA ŚCIEBIE/ ŁOWCY. BAND
Punkowa Grupa Rozweselająca (Silesia)
after  – KALINA IN DUB
NIEDZIELA – 11.01.15 – start: 18:00
FUNK DA SYSTEM
Funk Orkiestra (Chorzów)
JUMANJI
Rock, Reggae, SKA (Bytom)
godz. 20:00 – światełko do nieba
JUNIOR STRESS & gość specjalny
Reggae, Hip-Hop, Dancehall (Lublin)
Wjazd: Free, zbieramy do puszek WOŚP
 

 

 

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl