Śląskie Trendy

Wkrótce startuje piąty sezon w Miasteczku Twinpigs

14 Pułk Armii Północne Wirginii z Luizjany, zespół szkockich dudziarzy czy Grupa Indiańska HUU-SKA LUTA to tylko niektórzy goście weekendu otwierającego nowy sezon w Miasteczku Westernowym Twinpigs. Odwiedziny tego największego na południu polski tematycznego parku rozrywki w dniach 22-23 kwietnia to również szansa na zobaczenie steampunkowej parady czy zloty amerykańskich „krążowników szos”.

Hucznemu otwarciu nowego sezonu towarzyszyć będzie prezentacja nowości w ofercie. Obok westernowej uliczki czy dzielnicy meksykańskiej pojawi się w tym roku nowa część miasteczka – Indiański Las. To strefa rodzinnej rozrywki oferująca tematyczny park linowy, wioskę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, a także kolej wąskotorową oraz wykonane z drewna plenerowe gry zręcznościowe. Dla gości poszukujących bardziej zaawansowanych technologicznie atrakcji najciekawszą nowością będzie Batyskaf – obiekt symulujący w swym wnętrzu – dzięki technologii 5D – podmorskie głębiny.

– Miasteczko Westernowe Twinpigs rozpoczyna właśnie piąty, jubileuszowy sezon letni. Ten jeden z trzech obiektów spółki Nowe miasto – obok Muzeum Ognia oraz Parku Wodnego Aquraion – na stałe wpisał się w mapę największych atrakcji turystycznych Śląska. Jego ogromna popularność sprawia, że już w tym roku możemy oczekiwać pojawienia się milionowego gościa na naszym skrawku dzikiego zachodu – podkreśla Wojciech Kufel, Manager Zarządzający Miasteczkiem.

Start nowego sezonu to tradycyjnie czas niespodzianek. Całość rozpocznie oczywiście parada, a już od rana, na strzelnicy Bractwa kurkowego Żory odbędą się zawody Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego. Gośćmi specjalnymi Twinpigs będą rekonstruktorzy, którzy zaprezentują kilka scen z czasów wojny secesyjnej. Poznamy między innymi szpital polowy z epoki, dowiemy się również wszystkiego o umundurowaniu, uzbrojeniu, ale również udziale Polaków w tej ulubionej wojnie amerykańskiej kinematografii. Największą atrakcja niedzieli będzie parada w stylu steampunk. To plenerowe widowisko przeniesie nas do świata dziwnych stworów oraz retro-maszynerii rodem z powieści Juliusze Verne’a.

– Pierwszy weekend sezonu zawsze traktujemy wyjątkowo. Chcemy aby wszyscy poczuli razem z nami atmosferę ważnego wydarzenia. Dlatego ci z Państwa, którzy zdecydują się odwiedzić Twinpigs już 22 oraz 23 kwietnia mogą liczyć nie tylko na moc ponadprogramowych atrakcji, premierę naszych miasteczkowych nowości, ale również na specjalną cenę. Wstęp kosztować będzie 29 złotych – mówi Wojciech Kufel.

Uroczysty start sezonu planowany jest w sobotnie, w samo południe. Pierwszego dnia zabawa potrwa do godziny 20:00. W niedzielę park czynny będzie w godzinach 10:00 – 18:00. A od poniedziałku do rozpoczęcia wakacji z kowbojami i Indianami spotykać się będzie można o stałych porach, w tygodniu od 9:00 do 16:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00.
****************

Miasteczko Westernowe TWIPIGS w Żorach to Dziki Zachód w sercu Śląska. To swoista enklawa przenosząca w czas i przestrzeń XIX-wiecznego Teksasu. Dogodna lokalizacja, bogato wyposażona sala konferencyjna, komfortowy hotel, wyśmienite potrawy, a przede wszystkim unikalny klimat tematycznego parku rozrywki i edukacji to znaki rozpoznawcze Miasteczka. TWINPIGS to jeden z grupy obiektów należącej do spółki Nowe Miasto. Należą do niej również: Park Wodny Aquarion, Muzeum Ognia czy Żorzanka, największa miejska karuzela w Polsce. Wszystkie te obiekty odwiedziło w ubiegłym roku prawie 530 tys. gości.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl