Śląskie Trendy

WINTER REGGAE: DAMIAN SYJONFAM

Koncert Damiana Syjonfama promujący nową płytę „To co było, to będzie” odbędzie się w czwartek, 4 lutego w CKS Mrowisko (Gliwice, ul. Pszczyńska 85). Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety: 28/35 zł.

Pierwsze kroki stawiał w zespole Natura, z którym nagrał płytę „Wielki Haj”. Pracując w Wielkiej Brytani, chłona muzykę z Afryki, Karaibów i Eurpoy Wschodniej. Po powrocie do kraju został wokalistom zespołu ComeYah, z którym wydał kultową dziś płuytę „Na wschód”.

Po rozpadzie zespołu zaczął solową karierę. Pierwszy album „Wracam do domu” został świetnie przyjęty przez słuchaczy a Damian wystąpił na wszystkich festiwalach reggae w kraju oraz zagrał kilkadziesiąt koncertów w klubach. 29.01.2016 to data premiery drugiego albumu.

Półtora roku od premiery pierwszej płyty “Wracam do domu”, po wielu koncertach i spotkaniach z ludźmi Damian Syjonfam znów zabierze nas w podróż do miejsc i świata, w którym możemy na chwilę przysiąść, spokojnie pomyśleć i zatopieni w muzyce otworzyć oczy na sprawy, na które zbyt często je przymykamy. Muzykę na płytę współtworzyli między innymi: Watzek Wawrzyniak, niemiecki kolektyw producencki Oneness Records oraz Riddim Bandits. Wszystkie teksty na płycie są autorstwa Damiana Syjonfama (Damian Skoczylas).Gościnnie na płycie zaśpiewają: Mesajah, Pablopavo, Paprodziad.
Damian o nadchodzącej płycie mówi tak:

„Świat bardzo szybko zbliża się do granicy, po której przekroczeniu, ludzie ze swoją radością, smutkiem, złością i wszystkimi uczuciami, które nadają życiu sens – nie będą już nic znaczyć. Dlatego wrócimy do miejsca w którym wszystko się zaczęło, zbudujemy wszystko na nowo. Tak naprawdę ten proces już się rozpoczął. Jaki to będzie świat, to zależy tylko i wyłącznie od nas. Muzyka ma dawać ludziom przyjemność, ukojenie, zabierać ich do miejsc za którymi tęsknią ich serca. Takie jest przesłanie tej płyty. Posłuchaj może okaże się że i Ty na niej jesteś.”

Pokrewne artykuły

Jeden komentarz

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl