Śląskie Trendy

Winter Reggae 2020 już za tydzień (przeniesione na czerwiec)

14 marca 2020 roku w CKS Mrowisko (Klub Spirala Ul. Pszczyńska 85) kolejną odsłonę będzie mieć jeden z najgorętszych zimowych festiwali – Winter Reggae.


Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w naszym kraju (pierwsza edycja miała miejsce w roku 1985). Jak co roku na scenie pojawią się zespoły znane i lubiane oraz te, które wkraczają w świat wielkiej muzyki.

Tegoroczny festiwal rozszerza swoje muzyczne zainteresowania, oprócz muzyki reggae usłyszymy ska, dub i folk. To na dużej scenie.

Mała scena zostanie opanowana przez soundsystemy, usłyszymy najbardziej znanych polskich nawijaczy, którzy rozkręcą do czerwoności tańczących.

Program festiwalu:

19:00 duża scena:

TABU – największa, obecnie gwiazda muzyki reggae w Polsce, każdy ich album a wydali w sumie sześć, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i grany jest przez wszystkie stacje radiowe w kraju, grupa od wielu lat ściśle związana z Winter Reggae.

KONIEC ŚWIATA – zespół świecący triumfy na scenach w kraju i za granicą, łączący w swojej muzyce elementy reggae, ska i punk w 2020 ukaże się nowy album.

STROJNOWY – zespół wokalisty legendy polskiego reggae DAAB-u, płyta jaka wydali odbiła się szerokim echem w na scenie reggae a sam zespół został zaproszony na wszystkie letnie festiwale prezentujące muzykę reggae w naszym kraju.

RADYKALNA WIEŚ – rewelacyjny muzyczny miks reggae, dub &folk, koncertuje  w kraju i za granicą.

YELRAM – muzyczna młoda krew, zwycięzca konkursu dla młodych zespołów na największym, krajowym festiwalu reggae w Ostródzie.

 

19:00 mała scena:

(Rehabilidancehall Stage)

Splendid Sound

Junior Stress & Pablo27 (Dancehall Masak-Rah)

Pozyton Sound & Yardee Crew

Tun Up Sound

 

Informacje o festiwalu na bieżąco można śledzić na stronie: www.facebook.com/winterreggae

 

Partnerem Głównym festiwalu jest Miasto Gliwice.

 

Bilety w przedsprzedaży: 40,00 zł w dniu koncertu: 50,00 zł. Otwarcie klubu 18:00

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl