Śląskie Trendy

Winter Reggae 2017 – Koncert Finałowy

11 marca (w sobotę) w CKS Mrowisko odbędzie się koncert finałowy Festiwalu Winter Reggae. Usłyszymy: Vavamuffin, Tabu, The Bartenders, Immanuel i Jacka Stęszewskiego. 

CKS MROWISKO, klub Spirala ul. Pszczyńska 85, godzina 18:00, bilety w przedsprzedaży: 35,00 zł, w dniu koncertu 45,00 zł. Przedsprzedaż: bilety kolekcjonerskie, Gliwice Salon czas, ul. Zwycięstwa 1, kasa CKS Mrowisko, ul. Pszczyńska 85, cały kraj system TICKETPRO.

Vavamuffin
Zespół powstał w 2003 roku, ich pierwszy album “Vabang!” okazała się jedną z najlepszych i najpopularniejszych płyt na polskiej scenie reggae. Od tego czasu stanowią ścisła czołówkę rodzimej sceny reggae. Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania).
Pod koniec 20016 roku ukazał się nowy album zespołu „V”.

Tabu
Śląska grupa, która pierwsze kroki na scenie stawiała w 2003 roku. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża. Na koncie zespołu
Są cztery studyjne płyty i album live z Przystanku Woodstock. Ich najnowszym teledysk nagrany razem z Kamilem Bednarkiem bije rekordy wyświetleń. To obecnie najpopularniejsza grupa reggae w Polsce.

The Bartenders
The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. Wydali dwa albumy, ostatni miał swoja premierę na Festiwalu w Ostródzie 2016. Zagrali ponad setkę koncertów, docierając m.in. do Hiszpanii. Na Męskim Graniu 20166 wystąpili na koncercie finałowym w Żywcu w projekcie Tribute to Alibabki.

IMMANUEL
Legenda polskiego reggae, wymieniana razem z Izraelem czy Bakshishem jako prekursorzy muzyki korzennej. powstali w warszawie w 1983 roku. W Jarocinie wystąpili po raz pierwszy w 1986 roku, dużo koncertów, także poza granicami m.in. w USA w 1988 roku. Ich styl nawiązuje do reggae afrykańskiego. A każdy koncert jest wydarzeniem.

Jacek Stęszewski ze Społem – Reggaesówka
Będzie to jednorazowy i wyjątkowy projekt stworzony na festiwal w Gliwicach.
Solowe dokonania założyciela i lidera zespołu Koniec Świata, pojawią się na Winter Reggae w odsłonie reggae/ska/folk, czyli zupełnie innej niż w tej dotychczasowej recitalowej i kameralnej.
Jacek Stęszewski wydał do tej pory dwa solowe albumy, których mieszankę usłyszymy już wkrótce w pełnym 6 osobowym składzie.

Organizator:
GTWteam.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta GLIWICE.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl