Śląskie Trendy

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej w UE i TVP

Telewizja Polska, Narodowy Bank Polski oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zapraszają na kolejny Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej. Konkurs odbędzie się 16 lutego 2015 roku równolegle w dwóch miejscach: w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 5 oraz w warszawskim studiu telewizyjnym. W Warszawie Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej rozwiązywać będą znani aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze, w Katowicach może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat.

Nie trzeba być ekonomistą, aby zwyciężyć w Wielkim Teście i wygrać 30 000 złotych. Każdy, kto ma konto w banku, kartę kredytową, korzysta z przelewów internetowych, zaciągnął kredyt lub założył lokatę, planuje wydatki w budżecie domowym, o ekonomii wie już dużo z codziennego życia. Ponadto liczyć będą się także refleks oraz pewność w udzielaniu odpowiedzi za pomocą terminala elektronicznego.

We Wrocławiu pierwszą edycję Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej wygrał maturzysta. W kolejnych edycjach Testu w Łodzi i Lublinie zwycięzcami byli studenci. W Katowicach zwycięzcą czwartej edycji Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej może zostać każdy!

Rejestracja uczestników rozpocznie się w dniu Testu, tj. 16 lutego br. o godzinie 14.00 w CNTI. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, nieposiadających tytułu doktora nauk ekonomicznych i wyższych stopni naukowych w dziedzinie nauk ekonomicznych. Podczas rejestracji konieczne będzie przedstawienie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport lub prawo jazdy).

Warszawie Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej poprowadzą Maciej Orłoś i Paulina Chylewska. Będą łączyć się na żywo z Radkiem Brzózką – dziennikarzem i prezenterem TVP, który poprowadzi Test w Katowicach. Swoją wiedzę będą mieli okazję sprawdzić jednocześnie także widzowie przed telewizorami oraz internauci i użytkownicy urządzeń mobilnych.

Test będzie składał się z czterech kolejnych rund, po sześć pytań w każdej. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

Więcej o Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej: http://www.wtwe.tvp.pl/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750