Śląskie Trendy

Wielka sosnowiecka bitwa na poduszki – finał Lata w Teatrze

Zbliża się finał projektu Lato w teatrze w Teatrze Zagłębia. Z tej okazji uczestnicy warsztatów zapraszają sosnowiczan na wielką bitwę na poduszki na Patelni oraz na pokazy spektaklu, nad którym pracowali przez ostatnie dwa tygodnie.Bitwa na poduszki, która odbędzie się w czwartek, 7 lipca o 13:45 na Patelni, jest jednocześnie akcją promującą przedstawienie „Ciało w krainie snu”. Do bitwy może dołączyć każdy zainteresowany.

87ab4077-cc3f-41c5-bf55-bb59e90f39baNad powstawaniem spektaklu pracowali uczestnicy trzech grup: aktorsko-scenograficznej, aktorsko-dziennikarskiej oraz taneczno-multimedialnej. Opowieść rozpoczyna się w momencie, w którym młodzież szkolna wyrusza na wycieczkę. Jest to dla nich okazja do spotkania ze światem snów. Jest on często absurdalny, przeplatany motywami powieści „Alicja w Krainie Czarów”, pełny na co dzień ukrytych lęków oraz marzeń.

Spektakl będzie zaprezentowany 9 i 10 lipca o godz. 17:00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować w Biurze Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27.

Teatr Zagłębia już po raz drugi pozyskał dofinansowanie na organizację „Lata w teatrze”. Jest to ogólnopolski program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  W trakcie dwutygodniowych warsztató uczestnicy mają szansę poznania teatru od strony kulis i stworzenia własnego spektaklu pod opieką profesjonalistów. W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

 

 

Pokazy: 9 i 10 lipca Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Opieka aktorska: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga

Opieka taneczna: Michał Woźnica

Opieka scenograficzna: Iga Słupska

Opieka multimedialna: Miłosz Gajewski

Opieka dziennikarska: Katarzyna Niedurny

Wsparcie psychologiczne: Agnieszka Piestrzeniewicz

Uczestnicy: członkowie grup dziennikarsko-aktorskiej, scenograficzno-aktorskiej, multimedialno-tanecznej

Więcej informacji znajdziesz TU.

[publikacja 6 lipca 2016].

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl