Śląskie Trendy

TWINPIGS gotowy do sezonu

„Jesteśmy u progu nowego sezonu w Westernowym Parku Rozrywki TWINPIGS. Mam nadzieję, że znacznie poszerzona w trakcie zimowej przerwy oferta przypadnie do gustu naszym Gościom. Liczymy na nowych odwiedzających i na tych, którzy do nas regularnie wracają. Zależy nam, by wszyscy – niezależnie od wieku – czuli i bawili się u nas dobrze oraz bezpiecznie”– powiedział prezes spółki Nowe Miasto Arkadiusz Tomaszewski podczas środowego przedpremierowego uroczystego otwarcia sezonu w żorskim Westernowym Parku Rozrywki TWINPIGS, którym Spółka zarządza.

Goście Parku będą mogli skorzystać łącznie z ponad 40 atrakcji, w tym z najpopularniejszych Koła Młyńskiego Far West i Tajemniczego Podziemia. Obszar Twinpigsu został powiększony o kolejną część leśną, w której będzie można skorzystać z nowych atrakcji: Edukacyjnego Parku Linowego, Zwierzyńca. Ponadto po raz pierwszy dostępne będą nowe atrakcje: Strzelnica Wild West, Kucykowo, Leśne Molo oraz Ogródek Farmera.

„Naszym zadaniem jest zapewnienie mieszkańcom Żor i turystom odwiedzającym miasto rozrywki na najlepszym poziomie. Ciągle zmieniamy, dopracowujemy, wzbogacamy ofertę TWINPIGS. Nie bez znaczenia są uwagi naszych Gości, bo chcemy, by wyjeżdżali z Żor zadowoleni, by tu wrócili i żeby przekazali rodzinom, znajomym dobrą opinię o Parku” – dodał Arkadiusz Tomaszewski.

Podkreślił, że inauguracja sezonu zbiegła się w czasie z oddaniem do użytku stacji ładowania samochodów elektrycznych, której producentem jest firma WASKO.

„To takie swego rodzaju zderzenie „Dzikiego Zachodu” z nowoczesną technologią w Żorach, ale też ukłon w stronę Gości TWINPIGS i hotelu TEXAS ***, którzy od dziś mogą korzystać ze stacji. Samochodów elektrycznych przybywa i będzie przybywać, a my nie chcemy zostać w tyle w tym technologicznym wyścigu” – zauważył prezes.

Zaznaczył, że kolejnym elementem proekologicznego charakteru Parku będzie realizowana we współpracy z WASKO innowacyjna biogazownia, która posłuży edukacji odwiedzających Park turystów w zakresie odnawialnych źródeł energii.

„Dziękuję za odwagę. Wzięcie udziału w rewolucji technologicznej odbywającej się na naszych oczach, wprowadzenie emobilności, wymaga odwagi, by zmieniać swoje otoczenie. W Żorach dostaliśmy szansę wybudowania pierwszej stacji do ładowania samochodów elektrycznych i zabudowy instalacji wykorzystującej gazy odpadowe pofermentacyjne do produkcji energii elektrycznej” – powiedział prezes firmy WASKO Jarosław Zagórowski.

W trakcie środowej uroczystości atrakcje Parku zostały przetestowane przez 300 dzieci z domów dziecka woj. śląskiego.

Westernowy Park Rozrywki TWINPIGS powstał w 2012 roku. Od 1 lutego 2014 zarządza nim Nowe Miasto sp. z o.o., która została założona 5 sierpnia 2009. Jej właścicielem jest samorząd Żor.

Powstanie Spółki związane było z potrzebą utworzenia w mieście podmiotu odpowiedzialnego za rozwój przedsiębiorczości związanej z branżą turystyczną i rekreacyjną w regionie oraz zwiększenie atrakcyjności Żor zarówno dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców mogących prowadzić tutaj własną działalność gospodarczą.

Nowe Miasto prowadzi również unikalne w skali kraju Centrum Nauki i Techniki „Muzeum Ognia”, którego siedziba została zaliczona do 13 najciekawszych tego typu placówek na świecie przez specjalistyczny, architektoniczny serwis Contemporist. Spółka zarządza także Parkiem Wodnym „Aquarion”, który 14 lutego 2018 przyjął dwumilionowego Klienta w ciągu sześciu lat istnienia.

Park będzie otwarty dla wszystkich odwiedzających od godz.10.00 w sobotę 28 kwietnia

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl