Śląskie Trendy

Wehikuł czasu – akcja w Kato (gra miejska)

Miasto Katowice zaprasza wszystkich aktywnych, kreatywnych i szukających wrażeń na interaktywną grę przygodową w stylu real life escape game zatytułowaną „Wehikuł Czasu: Akcja w Kato”. Gra odbędzie się w sobotę 29 listopada. Fabuła gry zainspirowana jest najnowszą powieścią Marty Obuch „Szajba na peronie 5.” której akcja rozgrywa się w Katowicach. Uczestnicy gry, podobnie jak bohaterowie książki przeniosą się w czasie do 1929 roku, by stawić czoła niezwykłemu wyzwaniu!

CO TO JEST REAL LIFE ESCAPE GAME?

To przeniesienie gier komputerowych typu Escape The Room do świata rzeczywistego. W specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu (tzw. escape room) zostaje zamknięta kilkuosobowa drużyna. Grupa ma ściśle określony czas (zwykle 45 lub 60 minut) na wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia. Aby to osiągnąć musi rozwiązać znajdujące się w pokoju zagadki przybliżające do kodu otwierającego drzwi. Zagadki są trudne choć nie wymagają specjalistycznej wiedzy lecz raczej logicznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów i współpracy w zespole. Wypełnienie misji udaje się średnio co piątej drużynie biorącej udział w grze. Ale nawet Ci, którym się to nie udaje przyznają, że to świetna zabawa. Od lipca br. gra tego typu dostępna jest w Katowicach.

29 LISTOPADA BR. REAL LIFE ESCAPE GAME WYCHODZI W MIASTO!

Interaktywna gra przygodowa „Wehikuł Czasu: Akcja w Kato” to pierwsza gra w Polsce zainspirowana nurtem real life escape games, w której rozgrywka będzie toczyć się jednocześnie w wielu lokalizacjach w różnych częściach miasta. W żadnym z miejsc nie będziemy jednak nikogo zamykać! Misją konkurujących drużyn będzie wyścig z czasem i rozwiązanie jak największej ilości niełatwych i złożonych zagadek, które utorują drogę do ukrytego złota Diebla i nagrody! Na wypełnienie misji drużyny będą miały tylko 3 godziny. Czy znajdzie się choć jedna, której się to uda? A może to będzie właśnie Twoja drużyna?

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE?

Ważne – w związku z bardzo dużym zainteresowaniem miejsca w grze już się wyczerpały i zapisy są zamknięte! Do gry zapisało się 50 dwuosobowych drużyn, mamy też 20 drużyn na liście rezerwowej, które wejdą do gry jeśli któraś z drużyn zarezerwowanych zrezygnuje z udziału.

W grze mogą brać udział wyłącznie 2-osobowe drużyny, w których przynajmniej jedna osoba ukończyła 18 lat. Udział w grze jest bezpłatny.

Rejestracja zgłoszonych graczy będzie czynna w dniu gry od godziny 10.00 w auli Wydziału Biologii Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jagiellońskiej 28. Około 10.45 rozpocznie się wprowadzenie w zasady gry, a start gry odbędzie się o 11.00. Gra potrwa 3 godziny. Czas na wykonanie zadań i dostarczenie ich na metę minie o godzinie 14.00. Około 14.45-15.00 ogłosimy wyniki gry i wręczymy nagrody.

NAGRODY

Wśród nagród m.in. zaproszenia na ucztę zwycięzców, wejściówki do Break The Code oraz książki Marty Obuch z autografem autorki. Ukrytego złota Diebla nie oddamy;-)

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorem gry jest miasto Katowice. Za kreację i realizację gry odpowiada Silesia Events. Partnerami gry są: Marta Obuch – autorka powieści „Szajba na peronie 5.” oraz pierwszy i jedyny escape room w Katowicach – Break The Code. Pozostali partnerzy „Wehikułu Czasu: Akcji w Kato” są na razie owiani tajemnicą – będziecie ich poznawać w trakcie gry:-)

wehikuł czasu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl