Śląskie Trendy

Węgiel International Student Film Festival

Filmy studenckie z całego świata, warsztaty poświęcone branży filmowej i osobistości polskiego kina. 14 i 15 kwietnia w katowickim Kinie Kosmos po raz trzynasty odbędzie się Węgiel International Student Film Festival organizowany przez studentów Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Ideą festiwalu jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół. Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do obserwacji techniki i rzemiosła kolegów. Daje możliwość wymiany zdań na temat prezentowanych poglądów i strony artystycznej filmów. Pozwala zostać docenionym przez profesjonalne jury i liczną publiczność.

Spośród 2075 zgłoszonych filmów z 96 krajów wybrano 28 obrazów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które będą walczyły o nagrody w kategoriach: najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i montaż. W tym roku filmy oceniane będą przez prof. Bogdana Dziworskiego, Mateusza Damięckiego oraz Grzegorz i Zofia Jaroszuk. Jak co roku poza blokami filmów studenckich, uczestnicy Węgla będą mogli wziąć udział w warsztatach branżowych- operatorskich i z pozyskiwania środków drogą crowdfundingu.

Każda edycja festiwalu organizowana jest przez studentów II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.  -Jego idea wywodzi się ze strony studentów. To oni postanowili, że chcą zorganizować festiwal, że chcą zebrać na to środki i znaleźć miejsca, w których będzie on mógł być organizowany i chcą dać jak najlepsze nagrody, które sami zdobędą za najlepsze filmy studenckie.- tłumaczy koordynatorka festiwalu- Anna Latos.

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl