Śląskie Trendy

Warsztaty: Roślinne desery

Weganizm jest coraz bardziej popularny, a świadomość ludzi co i jak chcą jeść, jest duża. Niestety ciągle brakuje miejsc kreatywnie podchodzących tematu wegańskich deserów. Oczywiście, słodkości odpowiadające własnym nawykom żywieniowym można zrobić samemu, ale wiele osób boi się podejść do tematu z góry zakładając, że wykonanie takiego deseru jest zbyt czasochłonne i trudne. Na warsztaty, które pokażą jak to zrobić, zaprasza Pole do popisu (Batorego 3a, Katowice) w niedzielę, 3 kwietnia w godz. 11-14. Spotkanie poprowadzi „Blondbabeczka”, czyli Eliza Brzozowska.

– Na naszych warsztatach za jednym zamachem obalimy kilka mitów. Przygotujemy wegańskie desery które są smaczne, zdrowe i odżywcze a przy tym prawie same się robią i nie wymagają czarnego pasa w gotowaniu. Eliza pokaże też, jak można podane przepisy zmodyfikować, tak aby osiągnąć różne efekty smakowe. A żeby dobrze Wam się pracowało zaczniemy niedzielne przedpołudnie od energetycznego koktajlu na bazie mleka kokosowego – zapowiadają organizatorzy.

Łakomczuchy (czyli ludzie ze słabą silną wolą) przygotowane desery pałaszują na miejscu, a twardziele zabierają je do domu i dzielą się z rodziną.

MENU

Trufle w trzech odsłonach:

z daktylami i karobem
pomarańczowe z orzechami nerkowca
waniliowe z pyłkiem kwiatowym i cytryną

Tartaletki na migdałowym spodzie z nadzieniem z orzechów pecan
Waniliowe babeczki z nutą herbaty i kokosowym kremem
Energetyczny koktajl na bazie mleka kokosowego

WARSZTATY POPROWADZI:

Eliza Brzozowska – uzależniona od wypieków, pasjonatka efektownego i prostego cukiernictwa. Studentka Food Design na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współtwórczyni cukierni i piekarni Petit w Katowicach. Wypieka, projektuje i tworzy pod pseudonimem Blondbabeczka. Uwielbia cukiernicze wyzwania, a jej kulinarną idolką jest Lorraine Pascale.

CENA WARSZTATÓW: 100 PLN

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl