Śląskie Trendy

Warsztaty fotografii koncertowej

W sobotę 16 stycznia 2016 r. w godz. 9.30 – 13.30 w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbędą się warsztaty fotografii koncertowej, prowadzone przez Karę Rokitę.

W części teoretycznej: sprzęt fotograficzny, jak dostać się na koncert, zachowanie fotografa (zasady pisane i niepisane), analiza udanych i nieudanych fotografii prowadzącej, omówienie fotografii wcześniej przygotowanych przez uczestników warsztatu. W części praktycznej:ćwiczenie – fotografowanie próby zespołu muzycznego na scenie w DK Chwałowice, wstępna obróbka w programie graficznym, omówienie wykonanych fotografii podczas ćwiczenia.

Kara Rokita – fotografią koncertową zajmuje się od 2007 r., kiedy to zaczęła robić pierwsze zdjęcia dla magazynu Metal Hammer. Od tamtej pory stale współpracuje z tą gazetą fotografując zarówno małe, niezależne koncerty, jak i większe koncerty klubowe oraz festiwale (m.in. Sonisphere, Warszawa Brzmi Ciężko, Warsaw Orange Festival, Skrzyżowanie Kultur i inne). Jej fotografie publikowane były w takich magazynach jak: Teraz Rock, Hardrocker, Perkusista, Basista, w miesięczniku FOTO, Polish Independent Music Magazine oraz na stronachwww.rockmetal.pl, musicalert.pl, czy cgm.pl. Na swoim koncie ma 3 okładki w Metal Hammerze, kilkanaście publikacji CD/DVD oraz wyróżnienie na portalu 500px (10 najlepszych zdjęć koncertowych 2013 r.). Współpracuje z zespołami w zakresie sesji fotograficznych oraz reportaży koncertowych. Strona: www.kararokita.pl.

W piątek 15 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w ramach Wieczoru Sztuk w Galerii Fotografii DeKa w DK Chwałowice odbędzie się wernisaż wystawy Kary Rokity pt. Koncerty światłem malowane”.

 Zgłoszenia na warsztat proszę przesyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl podając imię i nazwisko, swojego maila, nr telefonu.

Opłata za warsztat przelewem po dokonaniu mailowego zgłoszenia – w odpowiedzi podany będzie nr rachunku DK.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl