Śląskie Trendy

Warsztat Fotografii AUTOPORTRET czyli obiektyw na siebie

W sobotę 14 stycznia 2017 r. w godz. 11.00 – 14.00 w Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach odbędą się warsztaty fotografii AUTOPORTRET czyli obiektyw na siebie. Prowadzący: Beata Mendrek i Antoni Kreis.

Po warsztacie o godz. 14.00 autorskie oprowadzanie po wystawach fotografii Beaty Mendrek „Motylu…leć!!!” i Antoniego Kreisa „REINKARNACJE” które prezentowane będą w galeriach Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach od 05.01 do 05.02.2017 r.

Wernisaż obu wystaw odbędzie się z udziałem autorów podczas Styczniowego Wieczoru Sztuk www.dkchwalowice.pl/?news=2892 – również 14 stycznia o godz. 18.00. Na wernisaż – wstęp wolny!

 Dwoje twórców, dwa spojrzenia. Oboje traktujemy fotografię, jako wypowiedź twórczą pozwalającą na uporządkowanie, uświadomienie i zrozumienie emocji, uczuć czy zjawisk zachodzących w procesie nie tylko tworzenia, ale również codziennego funkcjonowania w społeczności i w samotności, w życiu zawodowym i prywatnym, w zewnętrzności jak i we wnętrzu, w którym przecież kryje się najwięcej. Autoportret to forma przedstawienia nie tyle wizerunku, nie tyle emocji, które zazwyczaj chcemy przekazać, tylko jako forma „fototerapii”, rozliczenia z samym sobą, podsumowania i uświadomienia, tego co ważne, tego co w nas…

/Beata Mendrek i Antoni Kreis/.

 Beata Mendrek www.horyzonty.net i Antoni Kreis www.antonikreis.pl. artyści fotograficy, członkowie Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, prócz twórczej, indywidualnej działalności artystycznej zajmują się również edukacją w zakresie medium fotografii. Oboje są wykładowcami szkół fotograficznych, oraz kursów i warsztatów fotografii organizowanych przez ZPAF o/śląski oraz pod jego patronatem. Tematyka warsztatów oprócz propozycji podstawowych jak portret, czy reportaż dotyka szeroko pojmowanej sfery estetyki fotografii. Wśród kilkunastu propozycji największym powodzeniem cieszą się takie tematy jak: „Interpretacja obrazu fotograficznego”„W oparach absurdu – ironia, skandal i groteska czyli portret (i nie tylko) niepoważny!” czy właśnie warsztaty dotyczące autoportretu.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750