Śląskie Trendy

Wampir w Gliwicach!

W 1922 roku pokazany został światu filma w reżyserii F.W. Murnau „NOSFERATU SYMFONIA GROZY“ to pierwszy tak sugestywny film grozy, wyświetlany w kinach. Max Schreck, grający Nosferatu przerażał… Film był niemy, w tych czasach dźwięk jeszcze nie był dołączany do filmów. Grany był za to na żywo. I tak będzie też 29.10.2016 w Klubie Spirala. O godzinie 20:00 zapraszamy na specjalny Helloweenowy pokaz filmu i koncert zespołu Czerwie, który zagra na żywo podczas emisji filmu! Bilety w cenie 25 w przedsprzedaży, 35 w dniu koncertu. Po koncercie w klubie specjalne Helloween Party!

CZERWIE to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych.  Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspianskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura.  W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów.

nosferatu-plakat-net-3

W 2013 roku grupa wydaje album Czerwie Nosferatu Live będąca muzycznym zapisem trasy koncertowej pod tym samym tytułem

W międzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych (m.in. Teatr Kilinika Lalek ) filmów niemych, dokumentu i fabuły (Xawery Żuławski TVP Kultura), ostanio do produkcji o łódzkim obozie koncentracyjnym dla dzieci (podczas II wojny światowej), w reżyserii Urszuli Sochackiej – „Nie wolno się brzydko bawić” współprodukowanym przez TVN oraz Polski Instutyt Sztuki Filmowej.

W marcu 2016 roku grupa została zaproszona i wystapiła  na pestiżowym europejskim festiwalu Kina Niemego Hippodrome 2016 w Szkocji

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę  do filmów niemych.

www.czerwie.com.pl

www.facebook.com/czerwie

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/983378781772035/?active_tab=discussion

Koncert w ramach Alternative Nights In Gliwice. Dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl