Śląskie Trendy

W ten weekend otwarcie Kontenerów Kultury

Akcje promiejskie, muzyka, design i architektura znów spotkają się w jednym miejscu. Przez trzy miesiące wypełnią program Kontenerów Kultury, które już po raz trzeci zagoszczą na wyspie na Kanale Regatowym.

Kontenery w tym sezonie ruszą od pierwszego weekendu czerwca i pozostaną otwarte do początku września. Podobnie jak w latach ubiegłych, nie będą ingerowały w parkową przestrzeń, a dosyć zgrabnie się w nią wkomponują. Sześć modułowych i stonowanych konstrukcji stanie po jednej stronie wyspy. Vis-a-vis zostanie rozłożony duży namiot sferyczny, w którym będą odbywały się koncerty i wydarzenia artystyczne. Teren zostanie podzielony na strefę kulturalną i gastronomiczną. Wydzielony ma być również dziedziniec. Zostanie wysypany piaskiem oraz wyposażony m.in. w leżaki, palety, stojaki na rowery.

– Ta specyficzna aranżacja otoczenia zdecydowanie trafia w gusta odbiorców i sprawia, że wyspa latem cieszy się ogromną popularnością – przyznaje Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

Od Noviki do Miuosha
Jednak to nie sama instalacja przyciąga ludzi, a bogaty program, który w tym roku Park Śląski przygotował wspólnie z producentem marki Lech.

– Bardzo zależy nam na ściągnięciu do Kontenerów ludzi o różnych zainteresowaniach oraz w różnym wieku – mówi Buszman. – Zarówno repertuar muzyczny, jak i społeczną część działań, kierujemy do różnych grup odbiorców – wyjaśnia. Wśród wykonawców, których zobaczymy w tym roku w kontenerach, jest zarówno Novika ze swoim klubowym brzmieniem oraz zespół Rysy, ale też grająca utwory zespołu AC/DC grupa 4 Szmery i cieszący się coraz większą popularnością raper Miuosh.

Taniec, kino, animacje
W tym roku operatorem gastronomii będzie katowicki klub Katofonia, który również zapowiada ciekawy program wydarzeń. Co tydzień, w piątki lub soboty, mają się odbywać imprezy tematyczne z Dj-em. W każdy weekend organizowane będą animacje dla dzieci z Fundacją Dr Clown. Zaś w każdą sobotę, spotkania tematyczne z organizacjami pozarządowymi, które zajmują się m.in. architekturą, działaniami na rzecz poprawy jakości życia w miastach, ogrodami społecznymi i troską o przyrodę. We wtorki mają być organizowane warsztaty i pokazy barmańskie, a w środy warsztaty taneczne. Planowane są też pokazy filmowe, a w drugiej połowie sierpnia spektakl Teatr Ruchu Kinesis.

Jak tłumaczy Buszman, tegoroczne Kontenery mają żyć jeszcze intensywniej niż w latach ubiegłych. – Program będzie na bieżąco aktualizowany. Już teraz możemy zapewnić, że na gości czeka kilka niespodzianek – zapowiada.

 

Koncerty:
17.06 NOVIKA
25.06 RYSY
02.07 ME, MYSELF AND I
09.07 FAIR WEATHER FRIENDS
15.07 PUSTKI
23.07 TOMASZ MAKOWIECKI
30.07 LILLY HATES ROSES
06.08 4 SZMERY
12.08 KRZYSZTOF ZALEWSKI
27.08 RAWSKI
19.08 ORGANEK
02.09 MIUOSH & FDG ORCHESTRA

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl