Śląskie Trendy

W Bielsku powstaną nowe murale – oBBraz miasta

Inauguracja projektu”OBBraz Miasta” odbędzie się w Galerii Bielskiej BWA w piątek, 31 października o godz. 18.00 (wstęp bezpłatny). Ideą projektu „oBBraz miasta” jest stworzenie w przestrzeni miejskiej Bielska-Białej trzech nowych wielkoformatowych realizacji malarskich i tym samym doprowadzenie do spontanicznego spotkania artysty i jego dzieła z przypadkowym przechodniem

Podczas spotkania widzowie obejrzą dokumentację fotograficzną z realizacji murali, wysłuchają prezentacje artystów z ich dotychczasowych działań artystycznych, a także – w zależności od warunków pogodowych – będą mogli uczestniczyć w spacerze szlakiem nowo powstałych murali w Bielsku-Białej. Do udziału w projekcie zostało zaproszonych czworo doświadczonych artystów, znających specyfikę i niepowtarzalny charakter miasta.

Troje z nich pochodzi z Bielska-Białej – Artur Bosowski (Turbos), znany z hiperrealistycznych graffiti, tworzonych podczas ogólnopolskich festiwali oraz projekt ETNOGRAFF – grupa tworzona przez Macieja Szymonowicza „Kamera” oraz Katarzynę („Katkę”) Dygę-Szymonowicz, którzy wprowadzają do swoich prac elementy folkloru beskidzkich górali. Czwartą zaproszoną artystką jest pochodząca z Węgierskiej Górki Izabela Ołdak, bazująca w swoim malarstwie na ornamencie i symbolach.
Na przełomie września i października artyści wykonają realizacje malarskie na wybranych ścianach w Bielsku-Białej. Szczegóły projektu oraz zdjęcia z realizacji murali będą umieszczane na stronie www.galeriabielska.pl oraz profilu facebookowym Galerii.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl