Śląskie Trendy

VOŁOSI – Wieczór Folkowy w Operze Śląskiej

Zapraszamy na XV Wieczór Folkowy do Bytomia. Cykl tegorocznych koncertów, organizowanych przez Fundację Folk24 (www.folk24.org) rozpocznie grupa VOŁOSI. Koncert odbędzie się w sobotę, 6 lutego 2016 w Operze Śląskiej w Bytomiu. Początek: godz. 18.

Wielcy wygrani Festiwalu „Nowa Tradycja” w 2010 r, gdzie zgarnęli wszystkie nagrody. Laureaci nagród w Polsce i zagranicą, mistrzowie łączenia karpackich dźwięków z klasycznym wykonaniem. Muzyka gór, folklor ludowy łączy się tu z filharmoniczną wirtuozerią. Jak dodamy do tego inspiracje muzyką świata, np. Gruzji – to mamy wyjaśnienie dlaczego świat ich podziwia.
Współbrzmienie instrumentów, dynamika koncertów, pomysły aranżacyjne czy własne kompozycje nie pozwalają widowni wypuścić ich minimum bez 3 bisów. Zdobywają uznanie na całym świecie.
Muzyka, by wybrzmieć, stworzyć klimat musi być też wykonywana w odpowiednim otoczeniu. Sala Opery Śląskiej gwarantuje, że widzowie nie wyjdą zawiedzeni.
Koncert zespołu Vołosi, w ramach XV Wieczoru Folkowego, to okazja do idealnego zakończenia karnawału, a także do wsparcia Fundacji Folk24 w jej działaniach, gdyż dochód z koncertu zostanie przekazany na jej rzecz.
Więcej o zespole na http://www.folk24.pl/wykonawcy/volosi-1/
Po koncercie będzie można nabyć płyty zespołu, zdobyć autografy, zamienić słowo z muzykami.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl