Śląskie Trendy

Venn Circles Featuring Gabriel Ferrandini – Jazz w Stacji

W niedzielę, 15 marca o godzinie 19.00 w  gliwickiej Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się koncert – Venn Circles Featuring Gabriel Ferrandini. To projekt założony przez Gerarda Lebika i Piotra Damasiewicza, w ramach którego do eksperymentalnych, w pełni improwizowanych sesji live elctronics zapraszani są muzycy działający zarówno w ramach współczesnej awangardy, sound artu jak i reprezentujący scenę jazzowej improwizacji.

Podczas koncertu wystąpią: Gerard Lebik – elektronika, Piotr Damasiewicz – trąbka, Gabriel Ferrandini  – perkusja.

Piotr Damasiewicz to jeden z najbardziej obiecujących i jednocześnie najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jest zdobywcą wielu nagród – w 2013 roku otrzymał Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Wstęp biletowany: 10 zł.

Wydany nakładem Bocian Records album, jest rejestracją sesji, do której duet zaprosił Portugalczyka Gabriela Ferrandini’ego; znakomitego, poszukującego perkusistę młodego pokolenia, występującego na całym świecie z tuzami współczesnego free. Ta edycja”veNN Circles”, zarejestrowana już w 2012 roku, to elektroakustyczne słuchowisko oparte na sonorystycznej preparacji instrumentów, metalicznych obiektów, oraz adaptowanej do potrzeb improwizacji elektronice.

Gerard Lebik – artysta, muzyk mieszkający we Wrocławiu.Współpracuje z twórcami muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Bada pole zjawisk dźwiękowych za pomocą różnych narzędzi i technik, takich jak: saksofony, generatory fal zopan, sprężarki powietrza, rejestratory wideo VHS.  W 2007 roku ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu.

Występował z: David Maranha, Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Keith Rowe, Clayton Thomas, Satoko Fuji, Brian, Hernani Faustino Labycz, Miguel Garcia, Gabriel A, Noritaka Tanaka Ferrnandini Bettina Wenzel,, hans wag koch, Joker Nies, Rodrigo Pinheiro, Christian Marien, Marc Riordan ,, Paweł Janicki, Piotr Damasiewicz, Artur Majewski, Kuba Suchar, Ura Hiroyuki Sebastian Meissner, Yamaguchi Jin Lang …

Gabriel Ferrandini, perkusista i improwizator. Urodził się Monterey w Kalifornii. Jego ojciec pochodzi z Mozambiku, a matka jest Brazylijką, której rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdy miała lat kilkanaście. Gabriel mieszka w Portugalii odkąd skończył lat kilkanaście. W bardzo młodym wieku rozpoczął naukę gry na perkusji w temu instrumentowi pozostaje wierny. Jest jednym z najbardziej uniwersalny muzyków portugalskich, który w wieku dwudziestu czterech lat (a tyle ma obecnie!) zgromadził już całkiem pokaźną dyskografię. Nagrywał i koncertował (i w dalszym ciągu współpracuje) m.in. z Rodrigo Amado, Nobuyasu Furuyą, Robem Mazurkiem, Alberto Pintonem, Alfredem „23” Harthem, Raymondem Stridem i Davidem Stackenasem oraz wielu innymi. http://www.myspace.com/gferrandini

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl