Śląskie Trendy

Veganmania 2015

W sobotę, 3 października zapraszamy na pierwszą katowicką edycję festiwalu wegańskich inicjatyw Veganmania! To doskonała okazja, żeby przekonać się, jak smaczna i bogata jest roślinna kuchnia i jak łatwo możemy poprawić los zwierząt naszymi codziennymi wyborami. W programie mamy także ciekawe propozycje dla zainteresowanych historią, sportem, urodą i zdrowiem.

Wstęp jest oczywiście bezpłatny!

Potencjalnych wystawców prosimy o maila: katowice@otwarteklatki.pl

Czas:

3 października w godz. 12:00-19:00

Miejsce:

Oko Miasta
Rondo im. Gen. J. Ziętka,
Katowice

Program wykładów i warsztatów:

12.15 – 13.00 – Nicole Janikowska (studentka drugiego roku filozofii na Uniwersytecie Śląskim, aktywistka Stowarzyszenia Otwarte Klatki), wykład „Wegetarianizm to nie nowość – mała wycieczka po wegetarianizmie i weganizmie w historii ludzkości”.

13.15 – 14.15 – Katarzyna Fizia (dietetyk TCM, diet coach, wykładowca, doktorantka ŚUM w Katowicach), prezentacja „Obalamy mity na temat diety wegetariańskiej i wegańskiej” oraz „Naturalne produkty specjalnego przeznaczenia dla wegan i wegetarian – zioła lecznicze, kulinarne, super foods i wzmacniacze”.

14.30 – 16.30 – Agata Noszczyk (Nono) (szefowa kuchni we wrocławskiej Zdrowej Krowie i w Nono), pokaz roślinnego gotowania i poczęstunek.

16.45 – 17.30 – Emil Stanisławski (twórca największego polskiego portalu poświęconego diecie wegańskiej w sporcie, szkoleniowiec i trener personalny kettlebells metodą hardstyle Strong First, trenuje capoeirę), prezentacja „Najczęściej zadawane pytania o weganizm i sport.”

17.45 – 18.30 – Monika Kuźniewska (doktorantka w Katedrze Ekonomii Akademia im. L. Koźmińskiego, wolontariuszka Fundacji Viva! Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt), prezentacja „Mięsna Planeta – jak mięso wpływa na Ziemię”.

18.30 – 19.00 – projekcja filmu „Making The Connection”

Organizator: Otwarte Klatki www.otwarteklatki.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl