Śląskie Trendy

URODZINY NAUKOWCÓW W CH FORUM

W niedzielę, 25 marca w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach, Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej świętować będzie rok działalności.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie jubileuszowy tort i efektowny, półgodzinny show fizyków. Do tego mnóstwo interaktywnych stanowisk, promujących różne dyscypliny nauki i wydziały Politechniki Śląskiej.

Urodzinowa impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 16. Klienci Centrum będą mieli tego dnia okazję do wzięcia udziału w licznych popularnonaukowych pokazach i prezentacjach. Wprawiają one w podziw i tłumaczą – w możliwie prosty sposób – zawiłości nauki i techniki.
– „Chromatograficzne sekrety pisanek” i „Dymiąca chatka chemika” to tylko przykładowe tematy przewodnie urodzinowych stanowisk – wyjaśnia Marek Thorz, rzecznik prasowy Forum. – Odwiedzający pozostałe z nich dowiedzą się także między innymi: do czego służy Matryca Kariery, jak technologie zmieniają otaczający nas świat oraz co można znaleźć cenne-go w telefonie komórkowym i katalizatorze samochodowym? Będzie też można polatać dronem, wydrukować coś w technologii 3D, spróbować kuchni molekularnej, a nawet wygrawerować na swoim portfelu specjalny motyw graficzny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl